Meta zauważalnie zwiększyła wydajność Quest 2 i Quest Pro aktualizacją

Meta zauważalnie zwiększyła wydajność Quest 2 i Quest Pro aktualizacją

Firma Meta wypuściła ważną aktualizację dla swoich gogli Quest 2 oraz Quest Pro. Uaktualnienie oprogramowania oznaczone jako v55 zwiększa zegary, przez co oba headsety oferują teraz zauważalnie wyższą wydajność zarówno w przypadku CPU, jak i GPU.

Meta zwiększa zegary Quest 2 i Quest Pro aktualizacją

Wygląda na to, że gogle Apple Vision Pro już zaczynają mieszać na rynku. Gadżet od firmy z Cupertino może i jest drogi, ale również naszpikowany zaawansowaną technologią. Przypomnijmy w tym miejscu, że gogle Apple są wyposażone nie tylko w wydajny chip M2, który swoją drogą można znaleźć również wewnątrz komputerów Mac, ale także w wspierający go układ R1. Krótko mówiąc, mocy nie powinno zabraknąć.

Firma Meta postanowiła zaskoczyć użytkowników gogli Quest 2 i Quest Pro aktualizacją, która znacząco poprawia ich wydajność.

Gogle Oculus

Być może właśnie dlatego firma Meta postanowiła zaskoczyć użytkowników swoich gogli Quest 2 i Quest Pro aktualizacją, która znacząco poprawia ich wydajność. Uaktualnienie nosi nazwę v55. Najbardziej interesującą nas zmianą jest podwyższenie zegarów CPU oraz GPU dla obu headsetów.

Nawet o 26% wyższa wydajność

Według Meta, zarówno Quest 2, jak i Quest Pro powinny oferować teraz do 26% wyższą wydajność CPU. Ponadto można spodziewać się nawet 19% wzrostu osiągów GPU w goglach Quest 2. W przypadku Quest Pro wydajność procesora graficznego może być do 11% wyższa. Oczywiście, co podkreśla sama Meta, użytkownicy, którzy zainstalowali aktualizację v55 powinni spodziewać się płynniejszej rozgrywki oraz lepszego działania UI (User Interface).

Co więcej, wraz z nową aktualizacją wprowadzona została funkcja Dynamic Resolution Scaling dla obu headsetów. To jednak nie koniec zmian, ponieważ z nowości możemy wymienić jeszcze dodanie do przeglądarki obsługi gestów multi-touch, czy wprowadzenie samodzielnej aplikacji Messenger VR.

Producent informuje także, iż aktualizacje są wydawane stopniowo, tak więc jeśli jeszcze nie ma dostępnej nowej wersji oprogramowania, wystarczy trochę poczekać.

Nie da się jednak ukryć, że chyba najważniejszą zmianą jest wymienione wcześniej zwiększenie zegarów. To pokazuje tylko, jak dużo można osiągnąć samym oprogramowaniem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Meta zauważalnie zwiększyła wydajność Quest 2 i Quest Pro aktualizacją

 0