Metacritic usuwa ponad 6000 negatywnych ocen Death Stranding

Metacritic usuwa ponad 6000 negatywnych ocen Death Stranding

Death Stranding dla wielu osób to tytuł, który się kocha albo nienawidzi. Teraz wokół tytułu Hideo Kojimy pojawiły się kolejne kontrowersje po tym, jak Metacritic usunęło ponad 6000 negatywnych ocen, podnosząc wynik gry z 5.1. do 7.4. Zmianę po raz pierwszy zgłosił jeden z użytkowników Reddita, który zauważył, że o ile między 4 a 5 grudnia pojawiło się 78 nowych pozytywnych ocen, liczba negatywnych spadła o 6429 - z 9335 do zaledwie 2906. Metacritic potwierdza, że usunięto kilka ocen użytkowników po tym, jak zostały oflagowane jako "podejrzana aktywność". Rzekomo postanowiono w ten sposób uniknąć "potencjalnej manipulacji wynikami", znanej również jako review bombing, czyli dosłownie bombardowanie gry (w tym przypadku negatywnymi) recenzjami.

Metacritic twierdzi, że Death Stranding padło ofiarą review bombing i ocena była w ten sposób zaniżona. Zgadzacie się z portalem?

"Metacritic poważnie podchodzi do kwestii potencjalnej manipulacji wynikami i stosuje szereg zasad mających na celu zachowanie integralności wyników. Moderatorzy regularnie sprawdzają witrynę i usuwają wszelkie wpisy, które nie są zgodne z naszymi wytycznymi, a oprócz zwykłej kolejki moderacji, użytkownicy Metacritic mogą sami zgłaszać nietypowe zachowania. Moderatorzy sprawdzają i usuwają wszelkie wpisy naruszające nasze warunki świadczenia usług" - powiedział rzecznik firmy.

Warto zauważyć, że Metacritic usunęło tylko oceny liczbowe. Opinie użytkowników nie zostały usunięte, ponieważ oceny można przesyłać bez recenzji. IGN zwraca uwagę, że warunki świadczenia usługi na stronie mówią, że portal może usuwać oceny użytkowników "bez uprzedzenia". Bombardowanie recenzjami widoczne jest bardzo dobrze w sklepi Steam. Sklep internetowy Valve wprowadził kilka funkcji rozwiązujących ten problem, w tym wpisów, które nie są na temat. Wyklucza on zaliczanie takich recenzji do ogólnego wyniku gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Metacritic usuwa ponad 6000 negatywnych ocen Death Stranding

 0