Metro 2033 Redux i Everything dostępne za darmo w Epic Games Store

Metro 2033 Redux i Everything dostępne za darmo w Epic Games Store

Epic Games Store udostępniło kolejne darmowe gry — Metro 2033 Redux oraz Everything. Tytuły możemy przypisać do 3 października. Pierwsza produkcja jest połączeniem dwóch wersji wydanego w 2010 roku Metro 2033 oraz Metro: Last Light z 2013 roku, które doczekały się graficznego ulepszenia. Główny wątek fabularny oparty na popularnej powieści Dmitrija Gluchowskiego opowiada o losach młodego Artema żyjącego wraz z innymi ludźmi w tytułowym moskiewskim metrze. Społeczność przeniosła się do podziemi przez nuklearną apokalipsę powodującą we wszystkich miastach napromieniowanie oraz degradację. Naszymi wrogami są głównie zwierzęta, które uległy rozmaitym mutację stanowiąc dla wszystkich poważne zagrożenie. Natomiast Metro: Last Light to kontynuacja gdzie ponownie wcielamy się we wspomnianego Artema.

Do 3 października możemy przypisać bezpłatnie do konta gry Metro 2033 Redux oraz Everything.

Bez wątpienia produkcje są jak najbardziej godne uwagi, ponieważ zebrały sporo pozytywnych ocen nie tylko od recenzentów, ale także społeczności. Epic Games Store zakupimy też najnowszą odsłonę serii Metro Exodus przenoszącą nas kilka miesięcy do przodu po wydarzeniach przedstawionych w Metro: Last Light. Ponownie kierujemy postacią Artema zaś fabuła skupia się na wątku wyjścia bohaterów na powierzchnię i podróży przez rosyjskie tereny pociągiem Aurora. Przytoczona gra zadebiutowała na Epic Games Store w ramach czasowej wyłączności omijając zarazem Steam co spotkało się z bardzo negatywnym odbiorem fanów zalewających poprzednie epizody dostępne na platformie Valve niesłusznie zaniżonymi ocenami.

Everything to z kolei dostępna w sprzedaży od ponad dwóch lat gra autorstwa David O’Reilly będąca swoistym generatorem światów, którym możemy przyglądać się z różnych perspektyw zarówno w skali mikro, jak i makro. Warto podkreślić, iż deweloperzy dali nam niezwykle sporą swobodę działa w konsekwencji, to my decydujemy o losach dalszej rozgrywki np. przejmując kontrolę nad pojedynczym atomem, zwierzęciem czy nawet budynkiem. Na Steamie tytuł posiada bardzo pozytywne opinie. Nowa propozycja Epic zastąpiła jednocześnie oferowany tydzień wcześniej spory pakiet sześciu gier z serii Batman: Arkham oraz LEGO Batman. Od 3 października do konta nieodpłatnie przypiszemy Minit.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Metro 2033 Redux i Everything dostępne za darmo w Epic Games Store

 0