Metro Exodus w wersji na PC trafi do sklepu Microsoftu

Metro Exodus w wersji na PC trafi do sklepu Microsoftu

Metro Exodus ominął Steam i trafił 15 lutego bieżącego w ramach czasowej ekskluzywności jedynie do sklepu Epic Games Store. Oczywiście spotkało się to ze stanowczą reakcją graczy, którzy postanowili zbombardować negatywnymi recenzjami wcześniejsze odsłony serii dostępne na platformie Valve. Finalnie usprawniony system amerykańskiego giganta zadziałał w sposób prawidłowy oddzielając nieprawdziwe noty od ocen ogólnych. Jednak, tak jak wspominaliśmy, ekskluzywność nie jest stała, dzięki czemu Metro Exodus powinno bez problemu zawitać w przyszłości także na Steam. Teraz dowiadujemy się jednak, że gra zadebiutuje w sklepie Windows. W tej chwili na platformie Microsoftu możemy nabyć wyłącznie wydanie dedykowane Xbox One, lecz 9 czerwca ma to ulec zmianie.

Metro Exodus 9 czerwca ma pojawić się w ofercie Windows Store. Gra tym samym przestanie być dostępna na wyłączność Epic Games Store.

Warto podkreślić, że już teraz, jeżeli udamy się do Windows Store naszym oczom (przynajmniej w amerykańskiej wersji sklepu) ukaże się karta produktu Metro Exodus w wersji PC. Nie jest to oficjalne potwierdzenie, ale obecność komputerowego portu w Windows Store raczej przesądza sprawę. Pełnoprawnej zapowiedzi powinnyśmy natomiast oczekiwać podczas najbliższej konferencji Microsoftu zorganizowanej podczas targów E3 w Los Angeles. Niestety wielką niewiadomą pozostaje cena produkcji, aczkolwiek nie oczekujemy, że będzie ona szczególnie wysoka, a raczej zbliżona do kwoty, którą życzy sobie Epic Games Store.

Event twórców Windowsa jest ważny również z kilku innych powodów, a jednym z nich jest nie tylko ewentualne potwierdzenie istnienia Xbox Scarlett, ale także ujawnienie szczegółów o usłudze Xbox Game Pass na PC. Jak wiemy niedawno firma z Redmond zdecydowała się zapowiedzieć istnienie takowej wersji pozwalającej na uzyskanie dostępu do biblioteki ponad 100 tytułów. I chociaż nie powinniśmy raczej na start oczekiwać Metro Exodus w ramach subskrypcji, to jednak dla fanów usług abonamentowych przytoczona oferta wydaje się jak najbardziej opłacalnym interesem, zwłaszcza że możemy liczyć nie tylko na stale powiększający się katalog gier, ale również dostęp do premierowych ekskluzywnych produktów Microsoftu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Metro Exodus w wersji na PC trafi do sklepu Microsoftu

 0