Mi5c to pierwszy smartfon Xiaomi z autorskim układem SoC

Mi5c to pierwszy smartfon Xiaomi z autorskim układem SoC

Chińska firma Xiaomi zaprezentowała nowego smartfona o nazwie Mi5c. Jest to zarazem pierwsze urządzenie z autorskim układem SoC Surge S1.

W trakcie targów MWC 2017 w Barcelonie Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy autorski układ o nazwie Surge S1. Zarazem potem firma pokazała smartfona, który będzie w nowy SoC wyposażony. Mowa o Xiaomi Mi5c, który – patrząc na specyfikację – prezentuje się całkiem ciekawie. Telefon posiada 5,15-calowy ekran o imponującej jasności 550 cd/m2. Producent obiecuje aż 2048 poziomów regulacji podświetlenia, a także 94,4-procentowe pokrycie palety barw NTSC. Poza tym smartfon wyposażony jest w 3 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej. Zdjęcia będzie można wykonać przy pomocy jednego z dwóch aparatów – tylnego o rozdzielczości 12 Mpix (rozmiar piksela 1,25 μm) oraz przedniego 8 Mpix. Na froncie Xioami Mi5c umieszczono czytnik linii papilarnych. Całość waży 132 gramy.

Xiaomi Mi5c to zaktualizowana wersja zeszłorocznego flagowca i zarazem pierwszy smartfon z autorskim układem Surge S1.

Xioami Surge S1

Xiaomi Mi5c został wyposażony w pierwszy układ SoC chińskiego producenta o nazwie Surge S1. Nie jest to procesor z najwyższej półki. Składa się on z czterech rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu 2,2 GHz, czterech Cortex-A53 o taktowaniu 1,4 GHz i grafiki Mali-T860. Został zbudowany w nieco przestarzałym już procesie technologicznym 28 nm. Z opublikowanych przez Xiaomi benchmarków wynika, że Surge S1 pod względem wydajności konkuruje ze Snapdragonem 625 oraz MediaTek Helio P20, czyli wciąż mocnymi, ale nie najmocniejszymi układami mobilnymi ARM na rynku. Ma to jednak przełożenie na cenę, która została ustalona na poziomie 1499 jenów, czyli około 890 zł. Nawet jeśli Xiaomi Mi5c będzie kosztować w Polsce 1000 zł, to i tak może być bardzo ciekawym urządzeniem.

Xiaomi Mi5c

Xiaomi Mi5c

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mi5c to pierwszy smartfon Xiaomi z autorskim układem SoC

 0