Mi Mix 4 - znamy nieoficjalną specyfikację i cenę smartfona Xiaomi

Mi Mix 4 - znamy nieoficjalną specyfikację i cenę smartfona Xiaomi

Xiaomi Mi Mix 4 to smartfon, o którym słyszymy od dawna, jednak producent nadal nie zdecydował się na jego oficjalną prezentację. Jak wskazują ostatnie informacje moment ten może być już naprawdę blisko, a my oprócz specyfikacji technicznej poznaliśmy też przypuszczalną cenę urządzenia. Raczej bez zaskoczenia wewnątrz znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 888 z modemem 5G, składający się z wydajnego rdzenia Cortex-X1 o taktowaniu 2,84 GHz, trzech rdzeni Cortex-A78 2,4 GHz oraz czterech energooszczędnych rdzeni Cortex-A55 1,8 GHz z grafiką Adreno 660. ITHome podaje, że Mi Mix 4 dostanie wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 120 Hz. Fani fotografii mogą liczyć na aparat główny 50 Mpix (Sony IMX766) + 48 Mpix teleobiektyw + 48 Mpix obiektyw ultraszerokokątny. Kamera do selfie ma natomiast zostać umieszczona bezpośrednio w ekranie.

Mi Mix 4 ma kosztować około 5999 CNY (930 dolarów amerykańskich).

Mi Mix 4 - znamy nieoficjalną specyfikację i cenę smartfona Xiaomi

Całość zasili bateria o pojemności 4500 mAh, którą będzie można ładować z mocą 120 W. Ważna pozostaje również cena. Oczekuje się, że Mi Mix 4 będzie sprzedawany za około 5999 CNY (930 dolarów amerykańskich). Telefon trafi do sklepów w drugiej połowie 2021 roku. Wszystkie przytoczone informacje są niepotwierdzone i dlatego należy do podchodzić z dystansem. Zapewne początkowo sprzęt zadebiutuje wyłącznie w Chinach i nie wiadomo czy oraz kiedy trafi na inne rynki w tym do Polski, chociaż będzie to wyłącznie kwestia czasu. Warto przypomnieć, że poprzednie modele debiutowały także w Europie.

Xiaomi oprócz wprowadzenia Mi Mix 4 szykuje się też do ujawnienia kolejnego składanego smartfona. Mi Mix Fold 2 pracowałby pod kontrolą Snapdragona 888. Do dyspozycji dostaniemy wyświetlacz AMOLED od Samsunga z odświeżaniem 120 Hz oraz 108 Mpix aparat fotograficzny. Do tego bateria o pojemności 5000 mAh. Urządzenie swoją premierę ma mieć w czwartym kwartale bieżącego roku. Składana propozycja od Xiaomi nie będzie wnosić ogromnych różnić względem poprzedniego modelu, ale przy zastosowaniu odpowiedniej ceny może stanowić atrakcję na rynku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mi Mix 4 - znamy nieoficjalną specyfikację i cenę smartfona Xiaomi

 0