MiamiCoin i NYCCoin - kryptowaluty straciły ok. 90% swojej wartości

MiamiCoin i NYCCoin - kryptowaluty straciły ok. 90% swojej wartości

MiamiCoin może nie jest oficjalną kryptowalutą miasta Miami, ale moneta ta cieszyła się poparciem burmistrza Francisa Suareza, który w pewnym momencie zasugerował, że ta daje „możliwość działania rządu bez konieczności płacenia podatków przez obywateli”. Teraz Quartz donosi, że MiamiCoin, które debiutowało 3 sierpnia ubiegłego roku, jego wartość spadła aż o 95 procent od wrześniowego szczytu, wpisując się w obecną sytuację na rynku cyfrowych walut. 

Plan CityCoin wymaga od górników zdobycia tokenów w blockchainie Stacks (STX), których mogą użyć do licytowania MiamiCoin. Zwycięski oferent otrzymuje 70 procent swojej inwestycji w MiamiCoin, podczas gdy miasto otrzymuje pozostałe 30 procent w tokenach STX.

Wartość MiamiCoin spadła aż o 95 procent od wrześniowego szczytu.

Na początku wszystko wydawało się w porządku — Suarez powiedział, że miasto otrzymało 2 lutego wypłatę z tego projektu w wysokości 5,25 miliona dolarów. Jednak 17 dni później „Miami Herald” cytowało już burmistrza mówiącego: „Nie wiem, czy to zadziała”, ponieważ wartość monety spadła do około czterech dziesiątych centa, a dziś wynosi 0,0044 USD, czyli o ponad 88 procent mniej, jak podaje OkCoin, jedyna giełda obsługująca handel tą kryptowalutą. Ponadto Quartz otrzymał wiadomość e-mail od CityCoins do biura burmistrza, w której poruszono obawy, że jego wypowiedzi mogą zostać usłyszane przez organy regulacyjne i jeśli SEC zbada i zdecyduje, że kryptowaluta jest niezarejestrowanym zabezpieczeniem, a nie walutą, zarówno CitcyCoin, jak i miasto, będą musiały oddać inwestorom ich pieniądze. 

MiamiCoin i NYCCoin - kryptowaluty straciły ok. 90% swojej wartości

Quartz donosi, że Patrick Stanley, który widnieje na stronie CityCoins jak wspierający, najwyraźniej był w częstym kontakcie z urzędnikami miejskimi i jego zdaniem waluta może być używana do lokalnych transakcji biznesowych lub uniwersalnego dochodu podstawowego. Żadne z tych zastosowań nie miało jednak miejsca, choć Stanley opublikował na Twitterze zdjęcie ludzi uczących się opracowywać projekty, które mogą w jakiś sposób wykorzystywać kryptowalutę. Quartz wspomniał również o propozycji otwartego miasta, w której moneta byłaby nagrodą dla osób, które dzwonią, aby zgłosić leżące w pobliżu hulajnogi dostępne do powszechnego użytku.

Oczywiście Miami nie jest osamotnione w swojej promocji CityCoin. W listopadzie, kiedy Suarez obiecał wziąć wypłatę w bitcoinach, nowy burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, powiedział, że weźmie swoje pierwsze trzy wypłaty w bitcoinach i powitał CityCoins w swojej okolicy. Bitcoin osiągnął szczytową wartość 69 000 $ mniej więcej w tym samym tygodniu, a obecnie kosztuje około 30 000 $. Projekt NYCCoin, który został uruchomiony 24 stycznia 2022 r., stracił około 98,58 procent swojej wartości i jest obecnie wyceniany na 0,0014 USD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MiamiCoin i NYCCoin - kryptowaluty straciły ok. 90% swojej wartości

 0