Micorsoft podobno chce udostępić asystenta AI Copilot w Windows 10

Micorsoft podobno chce udostępić asystenta AI Copilot w Windows 10

Zdaje się, że Microsoft planuje udostępnić Copilota, swojego osobistego asystenta opartego na generatywnej sztucznej inteligencji, użytkownikom swojego starszego systemu operacyjnego. Zac Bowden z Windows Central informuje, że przycisk Copilot i pasek boczny z systemu Windows 11 „wkrótce” pojawią się w systemie Windows 10. Asystent AI dla systemu Windows 11 został uruchomiony w wersji beta w sierpniu i oficjalnie zadebiutował we wrześniu.

Bowden twierdzi, że Windows 10 Copilot będzie zawierał wtyczki działające w obu systemach operacyjnych. „Rozumiem, że doświadczenie i możliwości Copilota w systemach Windows 10 i Windows 11 będą mniej więcej takie same, włączając w to kompatybilność wtyczek w obu wersjach systemu operacyjnego” – poinformował redaktor.

Zac Bowden z Windows Central informuje, że przycisk Copilot i pasek boczny z systemu Windows 11 „wkrótce” pojawią się w systemie Windows 10.

Copilot

To posunięcie spowodowałoby znaczne zwiększenie liczby użytkowników Copilot, ponieważ system Windows 10 nadal działa na około miliardzie aktywnych urządzeń miesięcznie. Tymczasem Windows 11, który zadebiutował ponad dwa lata temu, ma około 400 milionów aktywnych urządzeń miesięcznie. Bowden podejrzewa, że ​​to posunięcie pomoże także Microsoftowi nakłonić programistów do tworzenia wtyczek do Copilota: „Microsoftowi będzie również łatwiej sprzedawać programistom pomysł, że powinni tworzyć wtyczki do Copilota, kiedy będą mogli powiedzieć, że Copilot jest dostępny na 1,4 mld urządzeń w porównaniu do zaledwie 400 milionów na Windows 11”.

Microsoft jak na razie oficjalnie nie skomentował tych przecieków, ale w doniesieniach Bowdena wspomniano również, że gigant z Redmond ponownie analizuje swoją strategię szybkiego odchodzenia od systemu Windows 10. Według doniesień firma planuje dodać do starszego systemu operacyjnego „wybrane nowe funkcje i usługi”, które wcześniej były dostępne wyłącznie w systemie Windows 11. Wsparcie dla systemu Windows 10 wygaśnie w październiku 2025 r., ale źródła Bowdena podają, że firma prowadzi wewnętrzne dyskusje na temat ewentualnego jego przedłużenia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Micorsoft podobno chce udostępić asystenta AI Copilot w Windows 10

 0