Micron rozpoczyna wysyłkę LPDDR5 DRAM. Najpierw trafią do Xiaomi Mi 10

Micron rozpoczyna wysyłkę LPDDR5 DRAM. Najpierw trafią do Xiaomi Mi 10

Ciągły rozwój zaawansowanych technologii oznacza, że ​​smartfony cały czas stają się coraz szybsze i wydajniejsze. Kolejnym dużym ulepszeniem dla flagowych urządzeń będzie LPDDR5 DRAM, a Micron ogłosił, że nowe pamięci są już produkowane masowo i wysyłane do klientów. Pierwszym telefonem, który wykorzysta nowe układy będzie Mi 10 od Xiaomi, jednak nowa pamięć ma pojawić się również w Galaxy S20 Samsunga. Od kilku lat flagowe telefony wyposażane są w moduły LPDDR4 lub LPDDR4X DRAM, jednak LPDDR5 firmy Micron, dostępne w pakietach 6 GB, 8 GB i 12 GB znacznie przewyższają LPDDR4X dzięki 50-procentowemu wzrostowi prędkości dostępu do danych i nawet o 20 procent lepszej wydajności energetycznej.

Micron oświadcza, że nowe pamięci LPDDR5 są już rozsyłane do producentów sprzętu. Pierwszym urządzeniem, które je wykorzysta, będzie Xiaomi Mi 10.

Micron dodaje również, że LPDDR5 oferuje prędkości danych 5,5 Gb/s i 6,4 Gb/s - co jest sporym wzrostem w porównaniu z 4 Gb/s oferowanym przez LPDDR4X. Wyższe prędkości z pewnością pomogą w zadaniach AI oraz przy wykorzystaniu nowego standardu łączności 5G, zapobiegając ograniczaniu wydajności w telefonach wykorzystujących te najnowsze technologie. Firma powiedziała również, że urządzenia korzystające z nowych pamięci będą umożliwiać szybsze przetwarzanie danych, lepsze działanie aplikacji i wyższe prędkości operacyjne, co wydłuży żywotność baterii o 5 do 10 procent. Micron będzie także oferował pamięć w pakietach wieloukładowych, które łączą LPDDR5 z pamięcią flash opartą na UFS do użytku w smartfonach średniej i wyższej klasy. Pakiety te będą dostępne w pierwszej połowie roku.

Prawdopodobnie Xiaomi Mi 10 będzie pierwszym smartfonem, w którym ujrzymy pamięci LPDDR5 DRAM.  Wang Teng Thomas, dyrektor odpowiedzialny za ten produkt, potwierdził, że pamięci LPDDR5 będą występować we wszystkich wersjach serii Mi 10, od wersji standardowej do najwyższej. W lipcu ubiegłego roku Samsung również ogłosił, że masowo produkuje mobilną pamięć DRAM LPDDR5, która prawdopodobnie pojawi się w nadchodzącej serii Galaxy S20 wraz ze Snapdragonem 865 i UFS 3.0. Telefony będą podobno dostarczane w wersjach z pamięcią RAM o pojemności 12 GB i 16 GB.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Micron rozpoczyna wysyłkę LPDDR5 DRAM. Najpierw trafią do Xiaomi Mi 10

 0