Micron ujawnia duży potencjał OC pamięci GDDR6

Micron ujawnia duży potencjał OC pamięci GDDR6

Wygląda na to, że zbliżamy się do premiery następnej generacji kart graficznych i wszystko wskazuje na to, że te korzystać będą z pamięci GDDR6. Powinno przełożyć się to na większą przepustowość tego elementu, a tym samym wyższą wydajność.

Tego typu kości trafiły już do masowej produkcji, a NVIDIA potwierdziła nawet ich wykorzystanie, więc spodziewać można się, że trafią do nowych high-endowych propozycji Zielonych (czyli GTX 1180 i GTX 1170). Teraz zaś Micron postanowił pochwalić się swoimi nowymi osiągnięciami w ramach pamięci GDDR6, ponieważ choć te nie trafiły jeszcze do żadnych produktów, to producentowi udało się już dokonać istotnych usprawnień. Amerykanie chwalą się wieloma poprawkami na poziomie krzemowym, wyższą wydajnością czy też poprawioną integralnością sygnału. Głównym celem jest tu oczywiście zwiększenie przepustowości przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poboru energii i Micron rozgryzł już jak wyraźnie przebić 16,5 Gb/s, które dotychczas było topową prędkością GDDR6.  

Micron rozgryzł już jak wyraźnie przebić 16,5 Gb/s, które dotychczas było topową prędkością GDDR6

Producent zdradził, że niewielki wzrost napięcia I/O nowych układów pamięci umożliwia osiągnięcie w tym przypadku nawet 20 Gb/s. Ten jakże imponujący wzrost przepustowości (JEDEC celowało wraz z GDDR6 w 14 Gb/s) oznacza, że pamięci GPU z 256-bitową magistralą osiągać mogą 640 Gb/s.  Oznacza to, że uzyskiwalibyśmy podobne osiągi w tym zakresie jak w Titanie V, gdzie wartość ta osiąga 652.8 Gb/s, ale dla pamięci HBM2. Przy 384-bitowej szynie pamięci wydajność osiągałaby zaś 1 Tb/s, co jest niezwykle imponującym wynikiem. Tym samym na rynku spodziewać można się nowych kart z GDDR6 na pokładzie od partnerów OEM z naprawdę dużym potencjałem OC. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę spadek popularności kart graficznych wśród kopaczy kryptowalut i spadające w związku z tym celu, kolejne miesiące wygląda bardzo obiecująco dla graczy PC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Micron ujawnia duży potencjał OC pamięci GDDR6

 0