Micron uruchamia masową produkcję pamięci GDDR6

Micron uruchamia masową produkcję pamięci GDDR6

Jedne z bardziej wyczekiwanych rozwiązań, czyli moduły GDDR6 trafiły wreszcie do produkcji. Niestety nie wiemy kiedy dokładnie pojawią się w sklepach.

Jakiś czas temu informowaliśmy o planach Microna odnośnie wprowadzenia nowych pamięci opartych na GDDR6 w kartach graficznych. Teraz firma potwierdziła rozpoczęcie masowej produkcji nowych modułów. Zaprojektowany w Micron's Munich Development Center, GDDR6 będzie zoptymalizowany pod kątem różnorodnych aplikacji wymagających wysokiej wydajności pamięci. Produkt szczególne zastosowanie znajdzie, chociażby w rozwiązaniach zawierających sztuczną inteligencję. GDDR6 zapewnia wyższą przepustowość konieczną do przyspieszenia sztucznej inteligencji. Dodatkowo RAM umożliwi znaczną poprawę obsługi sieci. Ponadto kontrolery RAID o dużej przepustowości zapewnią znaczące usprawnienia w zakresie dostępu do danych oraz ochrony.

Nowe pamięci RAM GDDR6 od Microna trafiły do masowej produkcji

Micron uruchamia masową produkcję pamięci GDDR6

Tak jak pisaliśmy układ Microna znajdzie także zastosowanie w przyszłych kartach graficznych. Tutaj spodziewamy się sporego skoku wydajnościowego. Warto zaznaczyć, że wzrost napięcia I/O przyczyni się do osiągnięcia prędkości nawet 20 Gb/s. Wówczas przykładowo pamięci GPU z 256-bitową magistralą są w stanie wyśrubować nawet 640 Gb/s, zbliżając się do wyniku Titana V (652.8 Gb/s, lecz w przypadku RAMu HBM2). Co ciekawe przy 384-bitowej szynie mówimy o liczbie 1 Tb/s. Notabene Micron podaje, że współpracował z kluczowymi partnerami z dziedziny ekosystemu w celu zapewnienia interoperacyjnośc modułom GDDR6. Niestety premiera, jak i cena nowych produktów nie jest jeszcze znana.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Micron uruchamia masową produkcję pamięci GDDR6

 0