Microsoft 365 Basic. Poznaliśmy szczegóły i cenę tańszego planu

Microsoft 365 Basic. Poznaliśmy szczegóły i cenę tańszego planu

Microsoft 365 dostanie nowy abonament, który będzie tańszy względem obecnych planów, ale jednocześnie otrzyma pewne ograniczenia, których nie znajdziemy w pozostałych wersjach.

Microsoft 365 Basic dla użytkowników domowych zostanie wprowadzony 30 stycznia i ma kosztować 5,99 złotych miesięcznie lub 59,99 zł rocznie (4,99 zł na 30 dni). W pakiecie dostaniemy: 100 GB wolnej przestrzeni na dysku w chmurze w OneDrive, przeglądarkowe i mobilne wersje Worda, Excela, PowerPointa, OneNote, OneDrive, pozbawiony reklam e-mail oraz kalendarz Outlook w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych, a do tego zaawansowane zabezpieczenia. Do tego wsparcie techniczne firmy Microsoft. Główną różnicą względem Microsoft 365 Basic a Personal jest to, że użytkownicy tańszej wersji posiadają dostęp wyłącznie do przeglądarkowych i mobilnych aplikacji. Nie można ich pobrać i zainstalować na urządzeniu.

Microsoft 365 Basic za ok. 10 zł miesięcznie zaoferuje m.in. 100 GB przestrzeni w chmurze oraz dostęp do webowych i mobilnych aplikacji biurowych. Programów nie będzie dało się pobrać na dysk i zainstalować.

Microsoft 365 Basic

Obecni subskrybenci planu z OneDrive 100 GB zostaną przeniesieni do Microsoft 365 Basic od 30 stycznia. 100 GB wolnej przestrzeni w chmurze, aplikacje Microsoftu czy wsparcie firmy za 10 zł miesięcznie jest interesującą propozycją i z pewnością skusi ona osoby, które nie chcą wydawać 29,99 złotych miesięcznie / 299,99 zł rocznie za Personal. To rozsądna opcja dla ludzi, którzy chcą mieć podstawowy dostęp do pakietu biurowego giganta z Redmond, wolną przestrzeń dyskową w chmurze i to wszystko bez reklam. Warto zaznaczyć, że Microsoft 365 Basic jest dedykowane dla jednego użytkownika, a nie kilka osób.

Microsoft 365 Personal zawiera 1 TB przestrzeni OneDrive, działa na komputerach PC i Mac, iPhone'ach, iPadach oraz smartfonach i tabletach z systemem Android i do tego oczywiście aplikacje takie jak Word, Exel, PowerPoint, OneNote, czy Outlook. Wybranych programów możemy również używać za darmo, ale ich funkcjonalność została ograniczona względem płatnych odpowiedników. Warto przypomnieć, że jakis czas temu oprogramowanie biurowe Office zmieniło nazwę i logo na Microsoft 365.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft 365 Basic. Poznaliśmy szczegóły i cenę tańszego planu

 0