Microsoft aktualizuje Xbox 360 po dwóch latach przerwy

Microsoft aktualizuje Xbox 360 po dwóch latach przerwy

Microsoft dość nieoczekiwanie po dwóch latach postanowił opublikować update do leciwego już Xboxa 360. Niestety nie wiemy, czy mamy do czynienia ze stałym wsparciem lub wyłącznie jednorazową akcją.

Choć wielu fanów zamieniło poczciwego Xboxa 360 na One już lata temu, to nie powstrzymało to Microsoftu przed dalszym wsparciem wysłużonej maszyny, czego efektem jest pierwsza od dwóch lat aktualizacja dedykowana old genowi. Niestety gigant z Redmond nie informuje posiadaczy urządzenia, co dokładnie zostało wprowadzone bądź zmienione poza tym, że ograniczono się do drobnych usprawnień oraz ulepszeń. Ostatni patch Xbox 360 dostał dokładnie w marcu 2016 roku. Wówczas również naprawiono tylko kilka elementów systemu. Miesiąc później włodarze firmy ogłosili zakończenie produkcji starszej konsoli, aczkolwiek w oświadczeniu nie powiedziano o odejściu od dostarczania nowych poprawek. Warto wspomnieć, że do tej pory działają tam zarówno Xbox Live, jak i oficjalny sklep.

Dość nieoczekiwanie posiadacze Xboxa 360 otrzymali pierwszą od dwóch lat aktualizację konsoli

Publikacja zestawu poprawek nie powinna stanowić zaskoczenia bowiem ludzi ceniących sobie granie w produkcje retro na Xboxie 360 jest cała masa. Również konkurencyjne Sony zdecydowało się pod koniec ubiegłego roku zaktualizować niemłode, acz wciąż popularne PlayStation 3. Z kolei Xbox 360 jest jedną z najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów. Licząc od dnia premiery w 2005 rozeszło się około 84 miliony kopii tego sprzętu. Jest to jednocześnie wynik zbliżony do wręcz kultowego PS3, które znalazło około 80 milionów nabywców. Xbox One radzi sobie nieco gorzej niejako przegrywając rywalizację z bardziej lubianym PlayStation 4. Drobną przewagę Microsoftu nad odwiecznym rywalem z całą pewnością stanowią cross-play oraz wsteczna kompatybilność.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft aktualizuje Xbox 360 po dwóch latach przerwy

 0