Microsoft: Android jest najlepszym systemem dla urządzeń mobilnych

Microsoft: Android jest najlepszym systemem dla urządzeń mobilnych

Wieloletniej przygody z Windows Phone Microsoft raczej nie wspomina zbyt dobrze. Przedstawiciele amerykańskiego giganta w przeszłości kilkukrotnie podkreślali, że przy jego produkcji popełniono kilka błędów, chociaż sam produkt był dla sporej ilości użytkowników nie idealnym, ale dobrym oprogramowaniem. Już 10 grudnia zakończenia wsparcia doczeka się Windows 10 Mobile 1709, co można traktować jako kolejny gwóźdź do trumny tej platformy. Oczywiście na rynku nie brakuje innego rozwiązania w postaci bez wątpienia najpopularniejszego systemu dla właścicieli smartfonów na świecie Androida. Nic więc dziwnego, że ujawniony podczas niedawnej konferencji Surface Duo, który jest czymś w rodzaju dwuekranowego telefonu otrzyma właśnie system Google.

Podczas konferencji w Londynie przedstawiciel Microsoftu przyznał, że Android to najlepszy system dla urządzeń mobilnych takich jak Surface Duo.

Microsoft: Android jest najlepszym systemem dla urządzeń mobilnych

Przedstawiciel giganta z Redmond, Panos Panay przyznał ostatnio, że decyzja o skorzystaniu z usług Androida była w przypadku ich najnowszego sprzętu jedynym logicznym wyborem, ponieważ jest to najlepszy system dedykowany tego rodzaju urządzeniom. Samo wyznanie jest doprawdy interesujące bowiem w przeszłości to właśnie z Androidem Windows Phone miał wojować o uznanie fanów technologii. Mimo wszystko pamiętajmy, iż słowa padły w kontekście udostępnienia oprogramowania Google na Surface Duo i zobaczymy jak Android poradzi sobie w jego przypadku. Chociaż Android nie jest systemem idealnym to jego otwartość oraz możliwości modyfikacji przekonują większość producentów sprzętu.

Z drugiej strony pewną wadą Androida jest jego sklep, który mimo starań Google nie pozostaje całkowicie wolny od zagrażającego bezpieczeństwu oprogramowania. Warto tu wspomnieć, chociażby o ponad 1300 aplikacjach zbierających nasze dane bez wymaganej zgody czy Agencie Smith będącym złośliwym malware, który zainfekował przeszło 25 mln urządzeń z zainstalowanym Androidem. Kilka miesięcy temu producent systemu wprowadził ulepszony system, dzięki któremu złośliwych programów dostępnych w sklepie Play powinno być mniej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft: Android jest najlepszym systemem dla urządzeń mobilnych

 0