Microsoft blokuje aktualizację Spectre i Meltdown na starszych CPU od AMD

Microsoft blokuje aktualizację Spectre i Meltdown na starszych CPU od AMD

Microsoft wstrzymał dystrybucję aktualizacji bezpieczeństwa związanej z głośnymi ostatnio lukami Spectre i Meltdown na komputerach, które zbudowano w oparciu o starsze już procesory AMD. Fora Microsoftu pełne są zażaleń od właścicieli procesorów AMD, którzy po aktualizacji nie mogą uruchomić komputera. Microsoft przeprasza, ale winę zrzuca na AMD.

"Microsoft otrzymał raporty o klientach, którzy posiadając niektóre urządzenia AMD nie są w stanie wejść do systemu po zainstalowaniu ostatniej poprawki bezpieczeństwa systemu Windows" - powiedział przedstawiciel Microsoftu - "Po przeprowadzonym dochodzeniu, Microsoft stwierdził, że niektóre układy AMD nie są zgodne z dokumentacją uprzednio dostarczoną Microsoftowi w celu opracowania ochrony przeciw zagrożeniom znanym jako Spectre i Meltdown". Microsoft blokuje teraz komputery z niektórymi procesorami AMD przed otrzymaniem aktualizacji, by nie dopuścić do stanu, w którym system nie będzie się bootował.

Wydarzenia związane z lukami Spectre i Meltdown coraz bardziej odbijają się na wizerunku czołowych graczy

Microsoft współpracuje z AMD nad rozwiązaniem problemu i wkrótce powróci do wydawania aktualizacji na komputerach z procesorami AMD. Osoby, których dotknął problem mogą sprawdzać stronę Microsoftu w poszukiwaniu sposobu na przywrócenie poprawnego działania systemu. Taka wpadka jest dość żenująca dlaAMD i Microsoftu, zwłaszcza w momencie kiedy cały przemysł zaczął jakoś sobie radzić z problemem Spectre i Meltdown. AMD potwierdziło problem i wydało oświadczenie: "AMD jest świadome problemu ze starszymi generacjami procesorów i nową łatką bezpieczeństwa Microsoftu opublikowaną w weekend. AMD i Microsoft będą pracowali nad aktualizacją i rozwiązaniem problemu i pomocą tym, których dotknął ten problem".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft blokuje aktualizację Spectre i Meltdown na starszych CPU od AMD

 0