Microsoft Build 2017 - najważniejsze ogłoszenia drugiego dnia konferencji

Microsoft Build 2017 - najważniejsze ogłoszenia drugiego dnia konferencji

Dzisiaj zakończył się drugi dzień konferencji Build 2017. W jej trakcie miało miejsce wiele zapowiedzi, tak w kwestii Windowsa 10 i oprogramowania, jak i sprzętu.

Następną dużą aktualizacją Windows 10 będzie Fall Creators Update, która jak sama nazwa wskazuje - nadejdzie jesienią. Wiele wprowadzonych w niej opcji poprawi integrację z innymi urządzeniami. Funkcja Pick Up Where You Left Off umożliwi natychmiastowe przełączanie się pomiędzy dokumentami pomiędzy, przykładowo, komputerem klasy PC a smartfonem. Centralną rolę w tym wszystkim odgrywa Cortana - także na Androidzie i iOS. Timeline z kolei zapewni chronologiczny widok uruchomionych przez nas aplikacji i otwartych za ich pomocą projektów, by łatwiej wrócić do tego, nad czym pracowaliśmy - również na innych urządzeniach. Funkcja ta wzbogaci dotychczasowy Widok Zadań. Ponadto dzięki nowemu schowkowi od teraz będziemy mogli kopiować zawartość na jednym urządzeniu i przeklejać go na drugie, niezależnie czy jest ono oparte o Windows 10, Androida czy iOS.

Funkcja Timeline w akcji

Innym ważnym ogłoszeniem w trakcie drugiego dnia Build 2017 był odświeżony interfejs wizualny, zwany Fluent Design - następca Metro. Będzie on używał subtelnych efektów przejścia, takich jak rozmycia czy podświetlenia, aby lepiej sygnalizować użytkownikom wykonywane przez nich interakcje z systemem. Fluent Design ma zostać zaimplementowany we wszystkich elementach graficznego interfejsu oraz go ujednolicić - także w aplikacjach i usługach Microsoftu na iOS i Androidzie. Oprócz tego w Fall Creators Update zagości funkcja Story Remix, pewnego rodzaju kontynuacja Windows Movie Maker. Dzięki niej można przetwarzać filmiki i zdjęcia w "opowieści wideo". Wykorzystuje ona także funkcje 3D, a Microsoft ma zamiar zintegrować z nią Remix 3D wraz z Paint 3D tak, aby na przykład importować i nakładać na filmiki obiekty 3D. Firma z Redmond chwali się, że przy niewielkim nakładzie pracy, za pomocą Story Remix, można stworzyć profesjonalnie wyglądający materiał. Warto także wspomnieć o tym, że Microsoft pragnie, aby można było używać Surface Pen w jeszcze płynniejszy - i bardziej sprzężony z interfejsem - systemu sposób. Last but not least - iTunes wkroczy do Windows Store i odbędzie się to z końcem roku 2017. W zeszłym tygodniu przy premierze Surface Laptop, amerykańska korporacja zapowiedziała, że w ich sklepie znajdziemy także aplikację Spotify.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Build 2017 - najważniejsze ogłoszenia drugiego dnia konferencji

 0