Microsoft chce wydawać gry na Steam

Microsoft chce wydawać gry na Steam

Forza Motorsport 6: Apex - gra ekskluzywna dla Windows Store

Amerykańska korporacja zdaje sobie sprawę jak istotnym elementem w dystrybucji gier na PC jest Steam i jak ciągle, z roku na rok, systematycznie powiększa się baza użytkowników platformy Valve. Mimo to, Microsoft próbuje zwrócić uwagę na swój własny cyfrowy sklep, choć daleko mu jeszcze do ideału, zarówno w kwestii cen, jak i funkcjonowania oferowanych tam gier (choć z tymi jest teraz nieco lepiej, dzięki dobremu portowi Killer Instinct i pecetowej wersji Forzy 6). W najnowszym wywiadzie z Giant Bomb, szef marki Xbox, Phil Spencer wypowiadał się o przyszłości gier Microsoftu na PC.

"Quantum Break nie było naszym najlepszym wydawnictwem na PC" - Phil Spencer

Spencer przyznał, że działania Microsoftu w kierunku uczynienia z PC przyjaznego miejsca dla graczy nie obyły się bez problemów, ale zaznacza, że firma jest zdeterminowana by usunąć wszelkie niedogodności.

Nadchodzący Windows 10 Anniversary Update umożliwi wyłączenie wymuszonej synchronizacji pionowej (v-sync) i znacznie ulepszy obsługę SLI i Crossfire. Z kolei najnowsza wersja sklepu Store pozwala nam na wybranie na której partycji bądź dysku chcemy instalować daną grę.

Jednocześnie dał jednoznacznie do zrozumienia, że Steam radzi sobie znakomicie nawet bez gier Microsoftu w ich ofercie. Spencer wyjawił jednak, że Microsoft będzie wydawał swoje gry na Steamie w przyszłości. Nie wiadomo jednak co dokładnie kryło się za tym hasłem, gdyż pewne produkcje Microsoftu są już tam dostępne, np. Ori and the Blind Forest czy różne wersje Age of Empires. Pod znakiem zapytania kryje się więc to, czy pojawią się tam największe, wysokobudżetowe produkcje pokroju Gears of War czy Forza - czy może będą to jedynie gry niezależne lub budżetowe produkcje? Być może Microsoft mógłby zaimplementować swoje rozwiązanie w sposób podobny do Ubisoftu, który oferuje swoje gry przez Steam, ale nadal potrzebny jest do nich Uplay.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft chce wydawać gry na Steam

 0