Microsoft chwali się, że Edge zużywa nawet o 27% mniej pamięci

Microsoft chwali się, że Edge zużywa nawet o 27% mniej pamięci

Microsoft ostatnimi czasu ponownie bardzo nachalnie promuje przeglądarkę Edge i osoby, które otrzymały już dużą majową aktualizację systemu Windows 10 (Windows 10 May 2020), na pewno były zaskoczone, kiedy przywitał ich ekran z powitaniem nowej wersji Microsoft Edge, bazującej na silniku Chromium. Co więcej, przeglądarka z automatu pojawia się w takim przypadku na pulpicie i pasku zadań, a otwierając dowolny link pytani jesteśmy, czy przypadkiem nie chcemy otworzyć go za pomocą Edge (pomimo że mamy wybraną inną domyślną przeglądarkę). Wydaje się, że Microsoft robi co może, by zachęcić (a może raczej zniechęcić) nas do swojego produktu, ale prócz nachalnego promowania, stara się też używać merytorycznych argumentów i jak podkreśla nowa wersja jego przeglądarki znacząco zmniejsza zużycie pamięci w systemie.  

Wczesne testy urządzeń z May 2020 Update wskazują, że zużycie pamięci zredukowało się tu nawet o 27%, kiedy korzystamy z przeglądarki Microsoft Edge.

Microsoft chwali się, że Edge zużycia nawet o 27% mniej pamięci

Windows 10 May 2020 wciąż jest jeszcze udostępniany dla kolejnych użytkowników (gigant z Redmond nauczony błędami przeszłości wypuszcza aktualizację falami), więc szczegóły na jego temat napływają do nas stopniowo. Dla przykładu, Kim Denny (Principle PM Manager of Microsoft Edge) napisała na blogu Microsoftu co nieco na temat  poprawy w kwestii zużycia pamięci przez przeglądarkę w ramach tej aktualizacji. Jest to obecnie jedna z najbardziej kluczowych kwestii w zakresie przeglądarek internetowych i choć producenci wciąż starają się coś z tym zrobić, to jednak problem wciąż zdaje się pogłębiać. Chrome od Google na przykład słynie z tego, że jest w stanie „pochłonąć” praktycznie każdą ilość pamięci.

„Wraz z aktualizacją Windows 10 May 2020 Update, Microsoft Edge wykorzystał uprawnienia pamięci w ramach Windows 10 Segment Heap, które dostępne są dla aplikacji Win32, pozwalając na efektywniejsze zarządzanie pamięcią. Wczesne testy urządzeń z May 2020 Update wskazują, że zużycie pamięci zredukowało się tu nawet o 27%, kiedy korzystamy z przeglądarki Microsoft Edge. Wydajność poszczególnych urządzeń może się różnić w zależności od konfiguracji i wykorzystania, ale spodziewać można się zmniejszenia zużycia pamięci, zapewniającego lepsze doświadczenia” - czytamy na blogu. Korzystacie już z Edge na Chromium? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach, czy rzeczywiście odczuliście redukcję zużycia pamięci na swoim PC.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft chwali się, że Edge zużywa nawet o 27% mniej pamięci

 0