Microsoft cieszy się sporym uznaniem wśród młodego społeczeństwa

Microsoft cieszy się sporym uznaniem wśród młodego społeczeństwa

YouGov opublikował statystyki, z których jasno wynika, że Microsoft od momentu publikacji najnowszego wydania swego systemu operacyjnego podniósł zaufanie panujące wśród młodego społeczeństwa.

Pozytywny odbiór systemu Windows zwłaszcza po wydaniu Visty stanowił dla jego twórców nie lada problem. Wspomniana wersja okienek, choć pod wieloma względami była na tamte czasy swego rodzaju rewolucją tak finalnie została ona przyćmiona przez błędy oraz problemy z wydajnością, jakie ów system powodował. Po publikacji siódemki i naprawie renomy po kilku latach na Microsoft znowu spadła fala krytyki za sprawą potworka zwanego Windows 8. Dziesiątka jednak zdaje się kasować sporą ilość błędów amerykańskiej korporacji z przeszłości. Trzy lata temu prezes Microsoftu raczył stwierdzić, iż ich fundamentalnym celem jest przekonanie ludzi do marki. Dziś Satya Nadella może być dumny, ponieważ najnowsze statystyki Microsoft Impression pokazują, że pozytywny odbiór firmy jest największy od dwóch lat.

Microsoft cieszy się największym zaufaniem od momentu wydania Windowsa 10

W praktyce kilka tygodni po ogłoszeniu przez Nadella planów reorganizacyjnych oraz wypuszczeniu wiosennej aktualizacji do Windowsa 10 wyniki wzrosły z 36 do 40%. Innym powodem, dla którego Microsoft cieszy się zwiększonym uznaniem jest także to, że osoby w wieku 18-34 lat wykazują większą sympatię aniżeli ludzie powyżej 35+ roku życia. Sama firma koncentruje się ponadto na rozszerzeniu usług w chmurze. Co ciekawe dane pochodzące od YouGov dobitnie potwierdzają, iż młode pokolenie dużo chętniej korzysta z dysków sieciowych niż starsze osoby. Pierwsza grupa ma też dużo większe zaufanie do nowoczesnych technologi (52% do 39%) i twierdzi, że zapisywanie informacji w chmurze jest równie bezpieczne co przechowywanie ich w formie fizycznej, na komputerze bądź pendrive. Zapewne, to w jakimś stopniu również przyczynia się do odniesionego przez Microsoft sukcesu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft cieszy się sporym uznaniem wśród młodego społeczeństwa

 0