Microsoft definitywnie kończy z darmowymi aktualizacjami do Windows 10

Microsoft definitywnie kończy z darmowymi aktualizacjami do Windows 10

Od lipca 2015 roku Microsoft oferował darmową aktualizację systemów od Windows 7 w górę i przez pierwszych 12 miesięcy od premiery każdy mógł za darmo przejść na najnowszy Windows 10. W 2016 roku zakończono możliwość nieodpłatnej zmiany systemu, a przynajmniej w teorii, bo w praktyce możliwość taka istnieje do dziś, jednak Microsoft planuje definitywnie zablokować tę opcję.

Obecnie Microsoft ciągle pozwala dokonać darmowej wymiany Windowsów 7 i 8 na najnowszą wersję oznaczoną numerkiem 10, bo bez opłat dostarcza "dziesiątkę" osobom, które korzystają z "assistive technologies", czyli ułatwień dostępu pozwalających na pracę z komputerem osobom niepełnosprawnym. Jak się jednak okazuje wcale nie trzeba być niepełnosprawnym, bo Microsoft nie jest w stanie tego sprawdzić. Wystarczy jedynie trochę nakłamać, co jest masowo wykorzystywane przez nieuczciwych użytkowników. Sam Microsoft tłumaczy, że "aktualizacja nie jest ograniczona do specyficznych ułatwień dostępu. Jeśli korzystasz z ułatwień dostępu w Windows, to masz prawo do aktualizacji". Z tej opcji skorzystało wiele osób, które do "dziesiątki" przekonały się dopiero po dłuższym czasie, gdy okienko oficjalnej możliwości aktualizacji było już zamknięte. Wkrótce Microsoft zlikwiduje jednak i tę możliwość, blokując całkowicie darmowe aktualizacje do Windows 10.

Na darmową aktualizację do Windows 10 pozostały już tylko 2 miesiące

Na stronie Microsoftu pojawił się zapis, że wraz z końcem tego roku zakończony zostanie program darmowych aktualizacji dla osób, które korzystają z technologii pomocniczych. Póki co komunikat ten widoczny jest tylko na anglojęzycznej wersji witryny Microsoftu, ale wkrótce z pewnością zostanie umieszczony również na regionalnych wersjach strony. Jest to więc ostatnia szansa na zdobycie darmowej aktualizacji. Jeśli więc jesteście uprawnieni do skorzystania z oferty, to radzimy się pospieszyć. Windows 10 to obecnie drugi najczęściej wybierany system operacyjny, którego udział w rynku to prawie 30% - najpopularniejszy jest wciąż Windows 7, z którego korzysta 47,21% użytkowników, a Windows 8 jest na trzecim miejscu z udziałem zaledwie 5,89%.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft definitywnie kończy z darmowymi aktualizacjami do Windows 10

 0