Microsoft dyskryminuje białych. Płaci im mniej niż przedstawicielom mniejszości

Microsoft dyskryminuje białych. Płaci im mniej niż przedstawicielom mniejszości

Microsoft przyznał, że płaci swoim białym pracownikom średnio mniej niż innym grupom rasowym i etnicznym, co prawdopodobnie narusza amerykańskie prawo, które wyraźnie zabrania pracodawcom dyskryminowania osób ze względu na rasę, kolor skóry, religię, płeć lub pochodzenie narodowe.

Według raportu Global Diversity & Inclusion Report z 2023 roku, łączna płaca giganta technologicznego dla kobiet i osób należących do mniejszości rasowych w Stanach Zjednoczonych wynosi aż 1007 dolarów na każde 1000 dolarów zarobionych przez białego pracownika o tym samym stanowisku i stażu pracy. „W szczególności ci, którzy kwalifikują się do wynagrodzeń, pracownicy czarnoskórzy i Afroamerykanie w USA zarabiają 1,004 dolara; Pracownicy pochodzenia latynoskiego i latynoskiego zarabiają 1,004 dolara; a pracownicy z Azji zarabiają 1,012 dolara na każde 1000 dolarów zarobionych przez białych pracowników kwalifikujących się do wynagrodzeń w USA, o tym samym stanowisku i poziomie, biorąc pod uwagę staż pracy” – wskazuje raport.

Microsoft chwali się, że płaci białym pracownikom mniej niż pracownikom innej rasy pomimo „tego samego stanowiska”. Jest to element raportu firmy na temat różnorodności i „równości wynagrodzeń”.

„W Microsoft kierujemy się zasadą równości wynagrodzeń” – stwierdziła firma w swoim raporcie. „Rachunki równości wynagrodzeń uwzględniają czynniki, które w uzasadniony sposób wpływają na całkowite wynagrodzenie, w tym takie rzeczy, jak stanowisko, poziom i staż pracy. Nasza analiza równości wynagrodzeń uwzględnia te czynniki, potwierdzając nasze zobowiązanie do godziwego wynagradzania pracowników za zasadniczo podobną pracę”.

W mediach społecznościowych konto Libs of TikTok podniosło kwestię naruszenia przez Microsoft amerykańskiego prawa, twierdząc, że firma płaci białym pracownikom mniej niż innym grupom w imię "równości wynagrodzeń". Elon Musk nawet skomentował możliwą dyskryminację białych pracowników przez Microsoft. „Czy to jest legalne?” – zapytał Musk, na co Libs of TikTok odpowiedział: „Nie”.

Firma pochwaliła się nie tylko skutecznym promowaniem lewicowej ideologii wśród swoich pracowników, ale także wykazała, że większość z nich ma "pewien poziom świadomości koncepcji sojuszu". To z pewnością oznaka głębokiego zaangażowania w promowanie wartości równości i inkluzywności.

Do tego należy doliczyć kontrowersyjne decyzje firmy, takie jak ograniczenie liczby białych i azjatyckich studentów, którzy mogą być nominowani do wysoko płatnego stypendium badawczego przez uniwersytety. To posunięcie spotkało się z ostrą krytyką, podważającą rzeczywistą równość i sprawiedliwość w podejściu firmy do rekrutacji i nagradzania talentów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft dyskryminuje białych. Płaci im mniej niż przedstawicielom mniejszości

 0