Microsoft Edge będzie automatycznie blokować niechciane aplikacje

Microsoft Edge będzie automatycznie blokować niechciane aplikacje

Microsoft Edge w wersji na Chromium już wkrótce wzbogaci się o nową funkcję, która po włączeniu będzie automatycznie blokować pobieranie potencjalnie niepożądanych przez nas aplikacji w tym adware. Tego rodzaju programy są często ściągane w formie pasków narzędziowych do przeglądarki lub irytujących oraz ciężkich do odinstalowania reklam. Na ten moment opcja anty-adware została już udostępniona, aczkolwiek wyłącznie testerom przeglądarki. Jeśli jednak komuś nie przeszkadza Beta oprogramowania zawierająca zapewne rozmaite błędy zawsze może ją wypróbować. Żeby ją pobrać nie trzeba rejestrować się w programie Insider czy posiadać konta Microsoftu tylko udać się pod ten adres. Wersje Beta dostają aktualizacje co sześć tygodni, Dev otrzymuje je co tydzień zaś Canary codziennie.

Microsoft Edge będzie automatycznie blokować potencjalnie niechciane aplikacje.

Microsoft Edge będzie automatycznie blokować niechciane aplikacje

Sama blokada w założeniu ma opierać się na systemie reputacji choć zagadką pozostaje kwestia tego czym pomysłodawcy będą się tutaj kierować. Niestety nie wiemy, kiedy blokada potencjalnie niebezpiecznych aplikacji trafi do publicznie dostępnego wydania przeglądarki. Bez wątpienia wprowadzenie opisywanej funkcji jest jak najbardziej potrzebne, ponieważ nikt nie lubi tego rodzaju szkodliwych rozwiązań na swoim komputerze. Oczywiście kluczowym jest także w tym przypadku zwykły zdrowy rozsądek użytkowników komputera nakazujący, by nie instalować czego popadnie. Niekiedy jednak ludzie nie stosują się do tej zasady i potem pojawia się problem. Warto podkreślić, że wkrótce Google Chrome dostanie opcję zapożyczoną z Microsoft Edge.

Chodzi mianowicie o możliwość przenoszenia wielu otwartych kart do nowego okna. Programiści Microsoftu oraz Google postanowili dodać rzeczoną opcję do Chromium, dzięki czemu dostanie ją również najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Co ciekawe zgodnie ze styczniowymi statystykami NetMarketShare Microsoft Edge zajmuje trzecie miejsce w rankingu przeglądarek internetowych (7,02 procent), ustępując miejsca Firefoksowi (8,12 procent) oraz liderowi Google Chrome (66,93 procent).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge będzie automatycznie blokować niechciane aplikacje

 0