Microsoft Edge dzięki nowej aktualizacji ma uruchamiać się szybciej

Microsoft Edge dzięki nowej aktualizacji ma uruchamiać się szybciej

Microsoft Edge za sprawą przejścia na silnik Chromium znacząco się rozwinął i stał drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową, przegrywając jedynie z rynkowym gigantem w postaci Google Chrome, z którym raczej ciężko wygrać. Deweloper z Redmond regularnie rozwija swoje oprogramowanie i jak się okazuje wprowadzony w Edge 89 Startup Boost ma za zadanie przyspieszyć działanie przeglądarki już teraz funkcjonującej nie najgorzej. Nowa funkcja przyspiesza uruchamianie Microsoft Edge o 41%, na co wskazują przeprowadzone przez producenta testy - "Wstępne testy pokazują, że dzięki tej opcji czas odpalenia wzrósł z 29% do 41%" - powiedział Liat Ben-Zur, dyrektor wykonawczy firmy pracujący nad inicjatywą "Modern Life". Całość zostanie automatycznie aktywowana jeszcze w marcu.

Microsoft Edge dzięki opcji Startup Boost będzie uruchamiał się 41% szybciej.

Microsoft Edge dzięki nowej aktualizacji ma uruchamiać się szybciej

Do tego wertykalne zakładki umożliwiające przerzucenie paska zakładek z górnej części na bok. Będą one widoczne obok kart uśpionych, które nie są potrzebne w danej chwili użytkownikom. Funkcja ma idealnie prezentować się na monitorach 16:9. Przypomnijmy, że hibernacja kart pozwala uwolnić zajęte przez program zasoby, zmniejszając zużycie procesora o 26% a pamięci 16%. Odświeżenia doczeka się menu historii, które zamiast dotychczasowego widoku menedżera wyświetli przystępniejsze okno w pasku narzędzi zlokalizowanego z prawej strony wyświetlacza. W przypadku gdy ktoś korzysta z wyszukiwarki Bing, zamiast propozycji Google to powinien ucieszyć go fakt, że Microsoft poprawi rezultaty wyszukiwania słów kluczowych związanych m.in. z przepisami kulinarnymi. Oprócz tego otrzymamy przystępniejszy layout Bing.

Warto wspomnieć, że Microsoft Edge 88 przyniósł kilka nowości związanych z bezpieczeństwem oraz prywatnością. Chodzi dokładniej o monitor haseł sprawdzającego dane logowania pod kątem potencjalnych wycieków, natomiast w przypadku wykrycia nieprawidłowości oprogramowanie poinformuje nas o tym fakcie zalecając zmianę hasła. Edge posiada także generator haseł, który automatycznie synchronizuje się z kontem Microsoft. Ponadto deweloperzy ułatwili usuwanie plików cookie za pomocą jednego przycisku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge dzięki nowej aktualizacji ma uruchamiać się szybciej

 0