Microsoft Edge otrzymuje specjalny tryb dziecięcy

Microsoft Edge otrzymuje specjalny tryb dziecięcy

Microsoft Edge wzbogacił się o nowy tryb dla dzieci. Kids Mode jest domyślnie wbudowany w przeglądarkę począwszy od wersji 90 i można go dość łatwo włączyć klikając na ikonę swojego profilu w prawym górnym roku aplikacji. Z rozwiniętej w ten sposób listy wybieramy opcję Przeglądaj w trybie dla dzieci, a następnie wskazujemy przedział wiekowy od 5 do 12 lat i to wszystko. Opcja będzie chronić pociechy przed nieodpowiednimi dla nich treściami, o które w internecie nie trudno i według Divya Kumara, dyrektora produktu Microsoft Edge zapewni spokój ducha każdego rodzica. Kids Mode obejmuje najwyższy poziom ochrony prywatności w ramach przeglądarki, dzięki czemu dzieci nie powinny być narażone na śledzenie, a dodatkowo zastosowano tu filtr Bing SafeSearch chroniący przed materiałami dla dorosłych, wliczając do tego obrazki czy filmy.

Microsoft Edge wzbogacił się o specjalny tryb dla dzieci.

Na liście umieszczono domyślnie 70 witryn, z kolei resztę opiekunowie będą musieli dodawać we własnym zakresie. Jeśli dziecko będzie chciało odwiedzić stronę, której nie wskazano jako zaufanej, wówczas będzie musiało poprosić o pozwolenie. Warto zaznaczyć, że aby skorzystać z funkcji nie musimy posiadać konta Microsoft, co oznacza też brak synchronizacji zaufanych witryn na innych urządzeniach i stanowi pewne utrudnienie, kiedy korzystamy z więcej niż jednego sprzętu. Po wyjściu z trybu dziecięcego główny użytkownik musi się ponownie uwierzytelnić, bowiem całość nie synchronizuje się z jego kontem. Samo rozwiązanie jest niewątpliwie przydatne i pomoże zabezpieczyć dzieci przed nieodpowiednimi dla nich treściami. Kids Mode jest dostępny w Edge w wersji na Windows oraz macOS.

Microsoft Edge za sprawą przejścia na silnik Chromium znacząco się rozwinął i stał drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową, przegrywając jedynie z rynkowym gigantem w postaci Google Chrome, z którym raczej ciężko wygrać. Deweloper z Redmond regularnie rozwija swoje oprogramowanie i jak się okazuje wprowadzony w Edge 89 Startup Boost ma za zadanie przyspieszyć działanie przeglądarki. Zgodnie ze statystykami NetMarketShare z marca 2021 roku Microsoft Edge pozostaje drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową z 11,56% udziałów w rynku przegrywając z Google Chrome, który posiada 69,33% udziałów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge otrzymuje specjalny tryb dziecięcy

 0