Microsoft Edge pomoże zachować anonimowość w sieci

Microsoft Edge pomoże zachować anonimowość w sieci

Microsoft Edge to regularnie rozwijająca się przeglądarka internetowa, która co jakiś czas dostaje przydatne nowości, a jedną z nich jest VPN, którego testy rozpoczęto już dawno temu, ale dopiero teraz staje się oficjalną częścią aplikacji.

Wbudowany VPN w Microsoft Edge z nowym limitem danych

Microsoft Edge w zeszłym roku rozpoczął testy wbudowanego narzędzia VPN pomagającego zachować anonimowość w internecie. Usługa o nazwie Secure Network zapewnia podstawowe funkcje VPN pozwalające obchodzić ograniczenia, zapobiegać śledzeniu naszej aktywności w sieci czy maskować prawdziwą lokalizację. VPN stanowi przydatne rozwiązanie szczególnie przy korzystaniu z publicznych sieci. W przeciwieństwie do innych usług VPN, Secure Network w Edge nie pozwala wybierać krajów, z jakimi się połączymy, jak również zawiera limit danych dla wszystkich użytkowników Edge. I chociaż ciężko oczekiwać, by Microsoft uczynł z narzędzia zaawansowany VPN, to najwyraźniej ograniczenie danych uległo zmianie.

Wbudowany VPN w Microsoft Edge ma oferować 5 GB darmowego limitu danych miesięcznie.

Microsoft Edge VPN

Wczesne wersje Edge Secure Network pozwalały na wykorzystanie 1 GB danych. Później Microsoft zwiększył limit dla niektórych użytkowników do bardziej imponujących 15 GB, jednak wydaje się, że to tylko początkowy limit dla wybranych, bo potem skurczył on się wielokrotnie. Jak zauważył użytkownik Reddita o pseudonimie Leopeva64-2 (Reddit), Secure Network będzie domyślnie oferować 5 GB nielimitowanych danych miesięcznie. W dzisiejszych czasach jest to mało, aczkolwiek pamiętajmy, że VPN wbudowany w Edge to skromny dodatek, a nie zaawansowane narzędzie. Za taki VPN trzeba zazwyczaj płacić, natomiast tutaj dostaniemy go za darmo. Zwiększony limit danych dostępny jest dla testerów korzystających z wydania Canary.

Kiedy Secure Network będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Edge?

Microsoft wyjaśnia, że Secure Network nie jest przeznaczony do użytku z usługami przesyłania strumieniowego — przeglądarka automatycznie przekierowuje treści przesyłane strumieniowo i wideo poza Secure Network, aby zapewnić, że limit nie będzie wykorzystany w ciągu kilku chwil. Dlatego 5 GB powinno wystarczyć do podstawowego przeglądania internetu.

Kiedy Secure Network dostaną wszyscy użytkownicy Edge? Tego niestety nie wiemy, ale prawdopodobnie Microsoft wdraża rozwiązanie stopniowo i trzeba czekać na swoją kolej oraz aktualizację. Z pewnością będzie to jedna z przydatniejszych opcji, jaką zaimplementowano do przeglądarki Microsoftu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge pomoże zachować anonimowość w sieci

 0