Microsoft Edge w wersji testowej otrzymał funkcję przesyłania kart między urządzeniami

Microsoft Edge w wersji testowej otrzymał funkcję przesyłania kart między urządzeniami

Microsoft Edge w ramach testowej edycji Canary doczekał się wdrożenia nowej funkcji. Chodzi o możliwość udostępniania otwartych kart innym urządzeniom, która pojawiła się w Google Chrome dwa lata temu i działa bardzo dobrze. Całość jest niezwykle prosta w obsłudze - klikamy przycisk udostępniania, a następnie karta trafi na wybrany przez nas smartfon, na którym jesteśmy zalogowani w ramach konta Microsoft (przesyłany jest wówczas adres URL i stosowne powiadomienie). Jeśli chcemy skorzystać ze wspomnianego narzędzia należy pobrać przeglądarkę w wersji Canary 92.0.873.0 na PC oraz Canary 92.0.870.0 na Androidzie. Natomiast gdzie znaleźć stosowną opcję widzimy na poniższym obrazku. Co ważne istnieje ryzyko, że nie wszyscy mimo ściągnięcia właściwej edycji otrzymają dostęp do przesyłania kart na drugi sprzęt.

Microsoft Edge w wersji Canary umożliwia przesyłanie kart między komputerem a smartfonem.

Microsoft Edge w wersji testowej otrzymał funkcję przesyłania kart między urządzeniami

Według serwisu Windows Latest mającego okazję testować rzeczone rozwiązanie całość działa bez problemu na komputerach z systemem operacyjnym Windows 10 oraz urządzeniach z Androidem, jednak obecnie brakuje wsparcia dla macOS. W tej chwili przeprowadzane są testy, więc nie wiemy, kiedy narzędzie trafi do finalnej wersji dla wszystkich użytkowników, aczkolwiek najpewniej jest to kwestia czasu i doczekamy się jej w najbliższych miesiącach. Co ciekawe nowy Microsoft Edge ma ponadto działać sprawniej oraz szybciej na oprogramowaniu Microsoftu i Apple. Wprawdzie program pod względem wydajności nie sprawia takich problemów jak Google Chrome, to jednak przedsiębiorstwo z Redmond po przesiadce na silnik Chromium intensywnie rozwija swoją przeglądarkę.

Warto wspomnieć, że Edge i Menedżer zadań w Windows 10 będą ze sobą lepiej zintegrowane co zapewni lepszą przejrzystość w kwestii tego jak wykorzystywane są procesy przez oprogramowanie. Tutaj należy zaznaczyć, że przeglądarki internetowe działają w oparciu o procesy, zwiększając bezpieczeństwo oraz niezawodność i w sytuacji, gdy strona internetowa lub pozostałe karty ulegną awarii, wtedy reszta funkcji będzie działać nadal. Generalnie zmiana pomoże osobom mającym kłopoty z wydajnością swojego sprzętu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge w wersji testowej otrzymał funkcję przesyłania kart między urządzeniami

 0