Microsoft Edge wzbogaci się o nowe funkcje w tym tryb dla dzieci

Microsoft Edge wzbogaci się o nowe funkcje w tym tryb dla dzieci

Microsoft Edge po przejściu na silnik Chromium jest jeszcze sprawniej rozwijany o kolejne funkcje, dzięki czemu użytkownicy przeglądarki mogą w najbliższej przyszłości liczyć na szereg nowości. Za sprawą pogłębienia integracji z Windowsem 10 otrzymamy widgety, które podadzą nam bazując na wyszukiwarce Bing oraz MSN najświeższe wiadomości ze świata w tym prognozę pogody, z kolei same komunikaty będą personalizowane. Całość oprze się na historii naszej aktywności i gustów, a także lokalizacji. Co ciekawe nawet po zamknięciu Edge jego właściciele będą mogli uzyskać dostęp do widżetu, klikając ikonę widoczną w systemie. Obecnie firma pracuje tylko nad widgetem odpowiadającym za wiadomości, aczkolwiek reszta pojawi się jeszcze w 2021 roku. Oprócz tego zostanie dodane wyczekiwane menu rozszerzeń ułatwiające zarządzanie dodatkami.

Microsoft Edge wzbogaci się o widgety, a także tryb dziecięcy.

Microsoft Edge wzbogaci się o nowe funkcje w tym tryb dla dzieci

Ponadto osoby korzystające z wielu otwartych kart na raz skorzystają z wyszukiwarki otwartych kart. To nie koniec, ponieważ Microsoft rozpoczął testy trybu dziecięcego mającego chronić młodszych odbiorców przed niepożądanymi treściami w internecie. Dedykowany jest on osobom w wieku 5-12 lat i obecnie znajdziemy go w testowej wersji Edge na kanałach Dev oraz Canary. Jeśli chcemy włączyć przytoczoną funkcję nie musimy przeprowadzać specjalnej konfiguracji, a rodzice mogą też ustawić hasło. Utworzymy również listę dozwolonych witryn, do których wgląd uzyskają nasze pociechy, aby w razie potrzeby zablokować wgląd do tego czego nie mogą oglądać. Tryb dziecięcy korzysta z Bing SafeSearch z przestrzeganiem zasad prywatności oraz oferuje niestandardowe motywy przeglądarki.

Dobrze, że Microsoft wprowadza w swojej przeglądarce internetowej pewną kontrolę rodzicielską, która zablokuje niepożądane strony. Należy wspomnieć jeszcze o wracającym do oprogramowania komunikacie ostrzegającym przed zamknięciem wielu kart jednocześnie. Pojawi on się w sytuacji, gdy zamykamy program i jest to niezwykle przydatna opcja, ponieważ wielu użytkownikom zdarzało się stracić ważne dane. Całość działa na identycznej zasadzie co wcześniej, czyli w odpowiednim momencie pojawi się stosowna wiadomość i będzie można ją dezaktywować tak, aby nie pojawiała się w ponownie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge wzbogaci się o nowe funkcje w tym tryb dla dzieci

 0