Microsoft Edge z przydatną funkcją, która działa niemal jak VPN

Microsoft Edge z przydatną funkcją, która działa niemal jak VPN

Microsoft Edge od jakiegoś czasu testuje funkcję Edge Secure Network, która zapewnia bezpieczne, anonimowe przeglądanie internetu. Narzędzie zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom.

Edge Secure Network, który jest testowany w przeglądarce internetowej Microsoft Edge to przydatna funkcja wykorzystująca Cloudflare do stworzenia połączenia tunelowego. W przeciwieństwie do zwykłych rozszerzeń lub VPN Edge używa routingu Cloudflare do szyfrowania połączenia internetowego i ochrony danych przed zagrożeniami internetowymi, takimi jak hakerzy. Można wejść na wszystkie adresy URL w tym te, które nie obsługują bezpiecznego połączenia. Edge Secure Network jest rozwijany od około roku, ale wcześniej zapoznać z nim mogli się posiadacze wersji testowej przeglądarki. Ostatnio rozwiązanie udostępniono wybranym użytkownikom stabilnego buildu. Niebawem otrzymają go wszyscy użytkownicy Microsoft Edge.

Edge Secure Network to dostępne w Microsoft Edge narzędzie, które działa niczym VPN.

Microsoft Edge

Edge Secure Network będzie dostępne dla każdego za darmo, lecz z pewnymi ograniczeniami. W tym przypadku nałożono limit danych 1 GB do wykorzystania miesięcznie. Z tego narzędzia lepiej więc korzystać, gdy będzie to naprawdę konieczne. Warto pamiętać, że Edge Secure Network, choć przypomina VPN, to nim nie jest, ponieważ np. nie umożliwia wybrania serwera, z którym się połączymy, by ukryć naszą tożsamość. Nie obejdziemy geolokalizacyjnych ograniczeń i nie obejrzymy treści niedostępnych w Polsce. Z drugiej strony da się ominąć blokadę na torrenty, gdy takowa istnieje. Edge Secure Network nie zastąpi nam zwykłego VPN, który zawiera większe opcje, aczkolwiek wraz pozwoli skutecznie ukrywać nasze działania.

Ostatnio udostępniono Microsoft Edge w wersji 110.0.1587.56, który eliminuje błędy w zabezpieczeniach. Producent ujawnił, że wyeliminowano osiem bugów, jeden z nich, CVE-2023-094 był wyjątkowo groźny, bo umożliwiał potencjalnemu cyberprzestępcy przeprowadzenie zdalnego ataku za pośrednictwem spreparowanego kodu HTML. Inne problemy wymienione w witrynie są klasyfikowane jako „wysokie” lub „średnie”. Korzystacie z przeglądarki Edge czy wolicie inny program do przeglądania sieci?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Edge z przydatną funkcją, która działa niemal jak VPN

 0