Microsoft i Activision Blizzard integrują się w „zaskakująco imponującym tempie”

Microsoft i Activision Blizzard integrują się w „zaskakująco imponującym tempie”

Po półtora roku i licznych perturbacjach Microsoft sfinalizował przejęcie Activision Blizzard. Obecnie oba podmioty integrują się i domykają ostatnie sprawy związane z fuzją. Do sprawy integracji odniósł się dyrektor finansowy Xbox, Tim Stuart.

Dyrektor finansowy Xbox, Tim Stuart przybliżył proces integracji Microsoftu z Activision Blizzard i studiami deweloperskimi, które ten drugi wniósł do rodziny Xbox. Przedstawiciel firmy z Redmond uważa, że zespoły w ciągu miesiąca zdołały znaleźć nić porozumienia. „Na szczęście mówimy jednym gamingowym językiem i nawet w ciągu tych kilku miesięcy, odkąd staliśmy się jednym podmiotem, szybkość, z jaką się zintegrowaliśmy i szybkość, z jaką pracujemy razem, jest naprawdę imponująca”. Dyrektor finansowy Xboxa nie krył zadowolenia z niezwykle sprawnej współpracy.

Dyrektor finansowy Xbox jest zadowolony ze współpracy Microsoftu oraz Activision Blizzard. Twierdzi też, że integracja przebiega niezwykle sprawnie i szybko.

Stuart dodał też, że zadaniem Microsoftu jest wykorzystanie doświadczenia i DNA Activision Blizzard do zarządzania wielkimi markami gier przygotowanymi przez doświadczonych twórców. Cóż uznanych franczyz tutaj nie brakuje, bo do Activision Blizzard należą przecież Call of Duty, Diablo, World of Warcraft oraz Overwatch generujące wydawcy krocie.

„Na najwyższym poziomie jest to wykorzystanie tego, w czym Activision jest tak dobre, czyli konsol, PC i urządzeń mobilnych... W jaki sposób możemy wykorzystać to wspaniałe DNA, sprawić, by stało się akceleratorem dla IP, które posiadamy, wykorzystać wspaniałe zasoby, które mają i wiedzę, jaką posiadają” – powiedział Stuart.

Wygląda na to, że w tej chwili sprawy idą w dobrym kierunku, co jest dobrą wiadomością dla fanów Xbox. Duża część społeczności z niecierpliwością wyczekuje nowości związanych z nowymi grami Activision Blizzard oraz udostępnieniem już istniejących tytułów Game Passie. To ostatnie jak twierdził szef działu gier Microsoftu, Phil Spencer nie nastąpi w 2023 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft i Activision Blizzard integrują się w „zaskakująco imponującym tempie”

 0