Microsoft i ByoWave wspólnie pracują nad nowym modułowym kontrolerem Xbox

Microsoft i ByoWave wspólnie pracują nad nowym modułowym kontrolerem Xbox

Microsoft prezentuje nowy kontroler Proteus, który jest modułowym urządzeniem peryferyjnym, dostosowanym do różnorodnych potrzeb użytkowników. Już teraz można go zamówić w przedsprzedaży za 255 dolarów, a cena wzrośnie później do 299 dolarów.

Przy projektowaniu tego urządzenia Microsoft współpracował z firmą ByoWave w ramach programu „Designed for Xbox”. Choć wydaje się być kontynuacją kontrolera Microsoft Xbox Adaptive, Proteus został ulepszony na kilku płaszczyznach. Głównym atutem Proteusa jest jego modułowość. Po wyjęciu z pudełka użytkownik otrzymuje podstawowe komponenty, takie jak dwa programowalne przyciski, pad kierunkowy, oraz kilka podstawowych przycisków Xbox, wraz z punktami połączeń. Pozwala to na dodanie dowolnych dodatkowych elementów, takich jak joysticki, dodatkowe przyciski czy przełączniki, by dostosować kontroler do własnych potrzeb.

Kontroler Proteus jest wyposażony w modułowy system zatrzasków, który pozwala dostosować go do różnych kombinacji i kształtów.

Proteus został wyposażony we wszystkie niezbędne części do stworzenia kompletnego kontrolera, opartego na modułowym systemie zatrzasków, który umożliwia dostosowanie go do różnych kombinacji i kształtów. Zdjęcia przedstawiają grę na kontrolerze jedną ręką, oraz kompaktowy, standardowy kontroler Xbox.

Należy zauważyć, że cena 300 USD może być nieco zaporowa w porównaniu do tradycyjnych kontrolerów. Poza tym obecnie urządzenie jest kompatybilne tylko z konsolą Xbox, nie wspierają PS5 czy Nintendo Switch.

Microsoft ze swojej strony ogłosił także aktualizację oprogramowania sprzętowego sześcioletniego kontrolera Adaptive, która umożliwi graczom podłączenie jeszcze większej liczby przycisków, drążków i przełączników do dwóch portów USB. Ta aktualizacja oprogramowania sprzętowego jest bezpłatna i zostanie udostępniona uczestnikom programu Xbox Insider w nadchodzących tygodniach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft i ByoWave wspólnie pracują nad nowym modułowym kontrolerem Xbox

 0