Microsoft idzie na całość. Znamy datę premiery i cenę Xboxa Series X

Microsoft idzie na całość. Znamy datę premiery i cenę Xboxa Series X

Po wczorajszym ujawnieniu Xbox Series S, nieco sprowokowanym przez poranne przecieki, to była tylko kwestia czasu. Szczególnie że wczoraj poznaliśmy nie tylko wygląd i specyfikację słabszej wersji next-genowej konsoli Microsoftu, ale i jej cenę oraz datę premiery. Ta ostatnia została zaplanowana na 10 listopada i jak łatwo można się domyślić, debiut mocniejszego Xboxa Series X innego dnia wydawał się dziwny i mało prawdopodobny. I słusznie, bo dziś koncern odkrył wszystkie karty i potwierdził, że obie konsole zadebiutują tego samego dnia, a ta oznaczona literką “X” będzie kosztowała 499 USD. To również żadne zaskoczenie, bo o takiej właśnie cenie mówiło się od pewnego czasu, ale teraz wszystko jest już oficjalne - polska cena wynosi 2249 zł

Microsoft odkrył wszystkie karty i potwierdził, że obie konsole zadebiutują tego samego dnia, a ta oznaczona literką “X” będzie kosztowała 2249 zł.

Dowiedzieliśmy się również, że zamówienia przedpremierowe będzie można składać już od 22 września, więc za dosłownie 2 tygodnie. Zainteresowani będą mogli również nabyć konsolę w ramach programu Xbox All Access, czyli dokładnie tak jak smartfon w abonamencie - dostajemy zestaw składający się z konsoli, Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Live, który w równych miesięcznych ratach (25 USD za Xboxa Series S i 35 USD za Xboxa Series X) spłacamy przez 2 lata. Co ciekawe, opcja ta dostępna będzie również w naszym kraju i realizować będzie ją sieć Media Expert, ale niestety na ten moment nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Czy jest opłacalna? I tak (kwota podzielona na raty), i nie (płacimy również za abonamenty, z których niekoniecznie korzystamy), ale z ostateczną oceną lepiej wstrzymać się do podania oficjalnych polskich cen. Aktualizacja: W Polsce Xbox All Access wystartuje najpierw w ramach zestawów z konsolą Xbox One S w cenie 99 zł miesięcznie.

Przy okazji Microsoft podzielił się również ciekawą informacją o rozszerzeniu biblioteki gier dostępnych w ramach usługi Xbox Game Pass Ultimate, a wszystko za sprawą umowy z Electronic Arts i jego EA Play. Dzięki temu abonenci Ultimate będą mogli cieszyć się EA Play na Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X, a użytkownicy Xbox Game Pass na PC mogą korzystać z EA Play na Windows 10. Warto tu podkreślić, że w ramach EA Play dostępnych jest ponad 60 gier wydawcy, w tym duże hity, jak FIFA 20 czy Titanfall 2. A jeśli umknęła Wam wczorajsza zapowiedź, to przypominamy, że Xbox Series S, które będzie konsolą całkowicie cyfrową (pozbawioną napędu), zostało wycenione w naszym kraju na 1349 PLN. Mówiąc krótko, ze strony Microsoftu wszystko jest już jasne i nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na odpowiedź Sony. Już nie możemy się doczekać!

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft idzie na całość. Znamy datę premiery i cenę Xboxa Series X

 0