Microsoft: komentarze Sony o crossplayu nie służą nikomu

Microsoft: komentarze Sony o crossplayu nie służą nikomu

Szef marketingu marki PlayStation, Jim Ryan, wypowiadał się w tym tygodniu na temat funkcji crossplay pomiędzy platformami Xbox One i PS4. Do jego komentarzy odniósł się teraz Phil Spencer - szef marki Xbox.

Spencer brał udział w wywiadzie dla portalu Giant Bomb, gdzie między innym pojawił się wątek rywalizacji firm Sony i Microsoft. Szef Xboksa wyjawił, że decyzje Microsoftu i oddziału Xbox są uwarunkowane poczynaniami Sony, ale przede wszystkim chciałby by wnosiły one coś dobrego dla całej branży. Jako przykłady wymienił wsteczną kompatybilność oraz możliwość grania z posiadaczami innych platform na wspólnych serwerach. Spencer wspominając o debiucie Minecrafta na Nintendo Switch i funkcji crossplay, wyraził się, że jest to sytuacja w której każdy wygrywa i jest ona korzystna nawet jeśli innym konsolom lepiej się powodzi. Prowadzący wywiad Jeff Gerstman zapytał również co pracownik Microsoftu sądzi o słowach Jima Ryana z Sony, który w kontekście crossplayu był zatroskany o bezpieczeństwo dzieci przy podłączeniu do innych sieci.

W Minecrafta będą mogli wspólnie grać posiadacze Xbox One, Nintendo Switch oraz użytkownicy PC-tów.

Spencer nie starał się unikać tego tematu i odniósł się do niego bezpośrednio. - zakładanie, że w jakiś sposób nie do końca dbamy o bezpieczeństwo osób grających w Minecrafta jest niezdrowe, nie tylko dla nas ale też dla całej branży - powiedział Spencer. Szef Xboksa zaznaczył, że pewne aspekty można nieustannie usprawniać, ale jego zdaniem jeśli cała dyskusja obraca się wokół bezpieczeństwa i tego, że Xbox nie przykładałby tego aspektu jako głównego priorytetu, nie wiedzie to donikąd. Wyraźnie dał do zrozumienia, że bardzo mu zależy na tym, by gracze wszystkich platform mogli wspólnie się bawić i głównym celem firmy jest unifikacja Minecrafta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft: komentarze Sony o crossplayu nie służą nikomu

 0