Microsoft kończy prace nad aplikacją streamingową Xbox Game Pass dla Windowsa

Microsoft kończy prace nad aplikacją streamingową Xbox Game Pass dla Windowsa

Microsoft właśnie kończy pracę nad nową aplikacją Xbox Game Streaming dla komputerów PC z systemem Windows, która pozwoli na streamowanie rozgrywki z serwisu xCloud. Redakcja The Verge miała już okazję przetestować niezapowiedzianą jeszcze aplikację Xbox Game Streaming app for Windows w jej najnowszej wersji. Ta pozwoli użytkownikom komputerów z systemem Windows na streamowanie gier z ich konsol Xbox Series S/X oraz z chmury xCloud. Obecnie nie można bowiem przesyłać strumieniowo gier z nowych konsol Xbox na komputery z systemem giganta z Redmond, ponieważ opcja ta nie jest obsługiwana w aplikacji Xbox Console Companion. Nowa apka rozwiąże ten problem, a także po raz pierwszy zapewni przesyłanie strumieniowe xCloud na pecety z Windowsem. Redaktor The Verge, który miał już kontakt z poprzednią wersją aplikacji xCloud dla systemu Windows, przyznaje, że mocno się poprawiła od ubiegłego roku.

Microsoft właśnie kończy pracę nad nową aplikacją Xbox Game Streaming dla komputerów PC z systemem Windows, która pozwoli na streamowanie rozgrywki z serwisu xCloud.

Microsoft kończy prace nad aplikacją streamingową Xbox Game Pass dla Windowsa

Funkcja gry zdalnej Xbox służąca do łączenia się z konsolami Xbox działa podobnie do istniejącej aplikacji Xbox Console Companion. Pozwala ona zdalnie wybudzić konsolę Xbox, zalogować się i grać w gry, gdziekolwiek jesteś. Dostępna jest teraz pełna obsługa dotyku, dzięki czemu Surface lub inne urządzenia z ekranem dotykowym mogą grać w gry Xbox bez kontrolera. Wydaje się, że Microsoft również przygotowuje jakąś formę obsługi żyroskopów. Jest opcja, aby to włączyć, ale wygląda na to, że nie jest ona jeszcze w pełni funkcjonalna. Biorąc zaś pod uwagę, że to wciąż wczesna wersja beta, trudno dziwić się, że jeszcze nie wszystko działa tak jak powinno. 

Wygląda też na to, że Microsoft zamierza w tym przypadku podnieść rozdzielczość streamowania do Full HD (1080p) zamiast 720p, które oferowane jest obecnie na platformach mobilnych. To jednak dopiero pierwszy krok w kierunku poprawy jakości, gdyż w momencie, kiedy producent zaktualizuje swoje serwery, tak aby bazowały na konsolach Xbox Series X, spodziewać możemy się jeszcze wyższych rozdzielczości (obecnie wykorzystywane są tu konsole Xbox One S). Nadal nie wiemy jednak, kiedy ta aplikacja zostanie szerzej udostępniona. Podobno Microsoft planuje w tym miesiącu wydarzenie „Co nowego w gamingu”, więc możliwe, że usłyszymy dużo więcej o planach firmy odnośnie xCloud (np. streamownaia przez przeglądarkę czy na iOS) w najbliższych tygodniach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft kończy prace nad aplikacją streamingową Xbox Game Pass dla Windowsa

 0