Microsoft kończy wspieranie Windowsa 7 i 8.1 na forum internetowym

Microsoft kończy wspieranie Windowsa 7 i 8.1 na forum internetowym

Microsoft postanowił nieoczekiwanie zakończyć wszelkie wsparcie dla wysłużonych już Windowsów w wersji 7 i 8.1. Co ciekawe nie są to jedyne programy popularnej firmy, które trafiły na tę listę.

Wydany w 2009 roku Windows 7 mimo notorycznie rosnącego zainteresowania dziesiątą odsłoną systemu wciąż jest zainstalowany na komputerach wielu użytkowników, uważających go za idealnie rozwiązanie, którego nie należy zmieniać. Choć wsparcie dodatkowe gwarantowane przez Microsoft zostanie wygaszone za dwa lata (podstawowe skończyło się w 2015 roku), to firma już teraz postanowiła ogłosić zakończenie udzielania pomocy na oficjalnym forum internetowym. Koniec tej opcji nastąpi dokładnie za miesiąc i obejmie także Windowsa 8.1, pakiety Office 2010/2013 oraz przeglądarkę Internet Explorer 10. Jak więc widzimy gigant z Redmond kolejny raz postanowił zachęcić do przesiadki na nowocześniejsze rozwiązania.

Już w lipcu Microsoft na swym forum przestanie udzielać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. Windowsa 7 

Microsoft kończy wspieranie Windowsa 7 i 8.1 na forum internetowym

Brak reakcji Microsoftu na pytania dotyczące wspomnianych systemów nie oznacza likwidacji już istniejących bądź powstałych w przyszłości dedykowanych tematów. Korporacja ma wciąż gwarantować pełnoprawną moderację, a tym samym dbać o odpowiednią jakość postów na forum. Niestety, jeżeli chodzi o działy Microsoft Band i Zune, to zostaną one zamknięte, przez co możliwe będzie wyłącznie przeglądanie archiwalnych wiadomości. Nie da się ukryć, że taki finał sprawy jest niczym policzek w twarz dla posiadaczy tych zasłużonych wersji okienek. Trochę przykro, iż amerykanie chcą na siłę przekonać kogoś do nowego wydania Windowsa, czy przeglądarki Internet Explorer. Powinni brać przykład z Ubuntu, którego build 14.04 jest dalej wspierany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft kończy wspieranie Windowsa 7 i 8.1 na forum internetowym

 0