Microsoft kupuje Obsidian Entertainment i InXile Entertainment

Microsoft kupuje Obsidian Entertainment i InXile Entertainment

Sony jest niepodważalnym zwycięzcą trwającej obecnie generacji konsol, w dużej mierze dzięki wspaniałym ekskluzywnym grom jakich doczekało się PlayStation 4. Mowa tu o takich tytułach, jak choćby God of War, Spider-man, Horizon Zero Dawn czy Uncharted 4: A Thief's End. Microsoft dość późno, ale na szczęście zrozumiał swój błąd i po tym jak koncern w trakcie tegorocznych targów E3 zapowiedział zakup czterech studiów i utworzenie kolejnych pięciu, nie spoczął na laurach i teraz ogłosił coś, o czym spekulowało się od kilku tygodni. W trakcie XO18 w Mexico Matt Booty zapowiedział, że zamierza wykupić Obsidian Entertainment i InXile Entertainment, czyli uznane studia, które pomóc mają dostarczyć wysokiej jakości produkcje na wyłączność na platformy giganta z Redmond, czyli Xbox i Windows 10.

Zarówno Obsidian Entertainment, jak i InXile Entertainment, specjalizują się w tworzeniu gier RPG i teraz tworzyć będą nowe gry na platformy Microsoftu.

Co ciekawe, zarówno Obsidian Entertainment, jak i InXile Entertainment, specjalizują się w tworzeniu gier RPG i ten pierwszy zespół założony został przez weteranów branży gier z Black isle Studios, i znany jest z takich produkcji jak Fallout: New Vegas, South Park: The Stick of Truth i Pillars of Eternity. Ekipa InXile także cieszy się bardzo dobrą reputacją, a to za sprawą takich wydanych w ostatnich latach tytułów, jak Wasteland 2 czy Torment: Tides of Numenera (duchowy następca kultowego Planescape: Torment). Gigant z Redmond zapewnia, że jako część Microsoft Studios, inXile uzyska wsparcie i swobodę, aby w pełni realizować swoje ambicje twórcze zarówno w istniejących franczyzach, jak i nowych projektach z gatunku RPG. „Studio będzie działać autonomicznie, przynosząc unikalne umiejętności, marki i wiedzę do Microsoft Studios, tworząc nowe pozycje dla graczy i fanów” - czytamy w komunikacie prasowym. Wraz z nowymi członkami, grupę Microsoft Studios tworzyć będzie 13 niezależnych zespołów deweloperskich.

To jednak nie wszystkie ważne ogłoszenia Microsoft na XO18. W trakcie imprezy po raz pierwszy zaprezentowano rozgrywkę multiplayer w Crackdown 3, w którym niszczenie otoczenia jest bronią do usuwania wrogów. Co istotniejsze, w końcu doczekaliśmy się też ogłoszenia nowej daty premiery gry, która zadebiutuje na rynku 15 lutego 2019, na konsoli Xbox One i komputerach PC z systemem Windows 10, i będzie w dniu premiery dostępna w pełnej wersji dla abonentów usługi Xbox Game Pass. W ramach specjalnego podziękowania dla fanów, pierwszy Crackdown (ze wsparciem dla możliwości Xbox One X Enhanced) został udostępniony graczom za darmo, aż do 30 listopada, w Sklepie Microsoft.

Microsoft nie zapomniał też o usłudze Game Pass i ogłosił publiczną dostępność aplikacji Xbox Game Pass na iOS i Androida, umożliwiając wygodne przeglądanie i pobieranie nowych gier na konsolę za pośrednictwem urządzenia mobilnego, dzięki czemu można szybko przejść do gry przy następnym włączeniu Xbox One. Jednocześnie zapowiedziano kolejne tytuły, które trafią do usługi i popularny PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) będzie dostępny w pełnej wersji dla subskrybentów od 12 listopada. Do katalogu gier dołączył również premierowy Thief of Thieves, a od 22 listopada w abonamencie udostępnione będą Agents of Mayhem, MXGP3 i Thomas Was Alone. Natomiast w grudniu do Xbox Game Pass trafią wyjątkowe, artystyczne produkcje, takie jak Ori and the Blind Forest, Kingdom Two Crowns oraz Hellblade: Senua's Sacrifice, a także dodatkowe premierowe gry od niezależnych twórców działających w ramach programu ID@Xbox: Aftercharge, Supermarket Shriek, Mutant Year Zero, Pathologic 2, The Good Life, Void Bastards i Secret Neighbor. Ponadto potwierdzono, że Ori and the Will of the Wisps będą dostępny w Xbox Game Pass w czasie światowej premiery na Xbox One i Windows 10 PC w 2019 roku. Poza tym, zapowiedziano specjalną promocję - do 3 stycznia rejestrując się w Xbox Game Pass, nowi użytkownicy otrzymają pierwszy pełny miesiąc abonamentu za jedyne 1 zł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft kupuje Obsidian Entertainment i InXile Entertainment

 0