Microsoft liderem rynku technologii wg listy Thomson Reuters Top 100

Microsoft liderem rynku technologii wg listy Thomson Reuters Top 100

Thomson Reuters Top 100 to publikowany każdego roku ranking najważniejszych firm z branży technologicznej. Właśnie opublikowano jego najnowszą edycję na rok 2018 i pomimo że każdy oczekiwał pojawienia się Apple na szczycie listy, to najważniejsze miejsce na podium zgarnął Microsoft, który to stał się tym samym liderem rynku nowych technologii.

Zaraz za gigantem z Redmont znalazł się Intel, który według wielu zasłużenie znalazł się tak wysoko na liście. Trzecie miejsce przypadło amerykańskiemu gigantowi z branży sieciowej -  Cisco Systems Inc. Prócz tego w pierwszej dziesiątce uplasowały się takie firmy jak: Texas Instruments, IBM, firma matka Google czyli Alphabet oraz Apple. Blisko podium znalazły się również firmy spoza Stanów Zjednoczonych takie jak tajwański producent układów scalonych Semiconductor Manufacturing Company, niemieckie przedsiębiorstwo informatyczne SAP, które dostarcza znany system o tej samej nazwie co firma oraz pochodząca z Irlandii firma Accenture, któa jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw outsourcingowych i konsultingowych w dziedzinie zarządzania i technologii.

Według metodologii przyjętej przez Thomson Reuters to Microsoft jest liderem na rynku nowych technologii

reuters top 100

Pozostałe 90 firm nie ma określonej pozycji w rankingu, jednak pojawiają się tam tacy giganci jak największy na świecie sprzedawca online  Amazon oraz Facebook. Wyniki są określane na podstawie algorytmu mierzącego kondycję firmy w 8 testach dotyczących: finansów, zarządzania, zaufania inwestorów, ryzyka, zgodności z prawem, innowacji, odpowiedzialności za ludzi, wpływu na środowisko oraz reputacji. Zestawienie firm technologicznych bierze pod uwagę tylko te podmioty, które mają przynajmniej 1 miliard rocznego przychodu. Poniżej możecie zobaczyć ranking 10 najważniejszych firm z branży technologicznej, a pełen raport możecie przeczytać tutaj.

 

Firma

Państwo

Microsoft

USA

Intel

USA

Cisco

USA

IBM

USA

Alphabet

USA

Apple

USA

Taiwan Semiconductor Manufacturing

Tajwan

SAP

Niemcy

Texas Instruments

USA

Accenture

Irlandia

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft liderem rynku technologii wg listy Thomson Reuters Top 100

 0