Microsoft naciska na więcej kobiet w cyberbezpieczeństwie. Staże dla uchodźców z Ukrainy

 Microsoft naciska na więcej kobiet w cyberbezpieczeństwie. Staże dla uchodźców z Ukrainy

Microsoft podjął współpracę z organizacjami na całym świecie w celu zwiększenia liczby kobiet na stanowiskach związanych z ochroną informacji. Działanie to ma na celu przeciwdziałanie brakowi specjalistów w zakresie bezpieczeństwa.

"Musimy stworzyć bardziej integracyjne i wspierające środowisko uczenia się, a zauważamy większy sukces w budowaniu pewności siebie i umiejętności miękkich wśród kobiet, które stanowią większość kohorty" - powiedziała Kate Behncken, wiceprezes Microsoftu, w poście na blogu ogłaszającym nowe partnerstwa. Dodatkowo, Microsoft zapewnia, że współpracuje na poziomie krajowym i lokalnym z organizacjami, takimi jak Polski Instytut Kościuszki, który oferuje program szkoleniowy i staże dla kobiet, w tym uchodźców z Ukrainy. Wśród swoich partnerów gigant technologiczny wymienia również "ponad 20" innych organizacji non-profit o podobnych celach.

Według Kate Behncken, zapotrzebowanie na osoby do obrony przed cyberatakami nadal przewyższa podaż wyszkolonych specjalistów.

Nowi partnerzy Microsoftu to m.in.:

  • WOMCY , organizacja non-profit skupiająca się na zwiększaniu możliwości związanych z bezpieczeństwem informacji dla kobiet w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.
  • Women4Cyber ​​, organizacja non-profit działająca na rzecz zwiększenia liczby kobiet na stanowiskach związanych z cyberbezpieczeństwem w Europie.
  • Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny ONZ, wspierający program Women in Cyber ​​Mentorship z naciskiem na Bliski Wschód, Afrykę i Azję.
  • WiCyS, globalna organizacja, której celem jest ułatwienie rekrutacji i awansu kobietom.

„Kiedy pozwałam Microsoft za dyskryminację ze względu na płeć w płacach i awansach, stało się tak dlatego, że historycznie kobiety były zatrudniane na niższych poziomach i wynagrodzeniach niż mężczyźni i awansowały znacznie wolniej” – powiedziała założycielka i dyrektor generalna Luta Security, Katie Moussouris . „Nasze kariery słabną pomimo lepszego wykształcenia, doświadczenia i wyników w porównaniu z naszymi rówieśnikami płci męskiej. Tak jest w każdej branży”.

Pod koniec 2022 roku Microsoft, znany jako jeden z największych dostawców rozwiązań bezpieczeństwa na świecie, miał 30,7 procent kobiet w swojej podstawowej siły roboczej na całym globie. W rocznym raporcie firmy Redmond dotyczącym integracji i różnorodności nie uwzględniono dokładnie, jak ten odsetek kobiet rozkłada się w branży bezpieczeństwa Microsoftu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft naciska na więcej kobiet w cyberbezpieczeństwie. Staże dla uchodźców z Ukrainy

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł