Microsoft nadal chce nawiązać dialog z Sony w sprawie crossplay

Microsoft nadal chce nawiązać dialog z Sony w sprawie crossplay

Firma Sony nie zdecydowała się w tym momencie na wprowadzenie rozgrywki crossplayowej z posiadaczami innych platform, lecz Microsoft nieustannie wierzy, że można osiągnąć w tym temacie consensus. Amerykańska firma nadal prowadzi rozmowy z japońskim gigantem.

Z sekcji FAQ najnowszej aktualizacji Better Together Minecrafta wynika, że Microsoft ciągle prowadzi rozmowy z Sony na temat funkcjonalności crossplay, tj. umożliwiającej rozgrywkę wielu platformom na wspólnych serwerach. - Podczas gdy z wielką radością możemy potwierdzić, że ta najnowsza wersja Minecrafta ukaże się na Nintendo Switch, prowadzimy także dyskusje z Sony na temat PlayStation i nie możemy nic potwierdzić - dowiadujemy się z notki Microsoftu. - Chcielibyśmy współpracować z Sony aby zbliżyć graczy z PlayStation 4 i uczynić ich częścią tego ekosystemu - możemy wyczytać dalej.

Funkcjonalność crossplay (PC, Xbox One, Nintendo Switch) jest już dostępna od 31 lipca w Minecraft za sprawą aktualizacji Better Together, aczkolwiek znajdującej się w fazie beta

Microsoft nie jest jedyną firmą, która nadal usiłuje nawiązać w tej sprawie dialog z Sony. Studio Psyonix, twórcy popularnego Rocket League, które także otrzymało niedawno crossplay, również nieustannie wypytuje japońską firmę o przyłączenie się do tej inicjatywy. Jim Ryan, szef marketingu branży PlayStation w wywiadzie z Eurogamerem z czerwca powiedział, że za decyzjami japońskiej korporacji nie stoją żadne ideologiczne uwarunkowania, lecz Sony obawia się bezpieczeństwa dzieci, a także prawnych komplikacji wynikających z obligacji znajdujących się w statucie usług sieciowych PSN. Ciężko powiedzieć, kiedy i czy Sony zdecyduje się na to by pozwolić graczom PS4 do dołączenia do rozgrywki z posiadaczami innych platform. Może, szukając analogii z modami do Fallouta 4 i Skyrima, rosnąca presja zewnętrzna i widmo czarnego PR-u skłoni jednak giganta branż do zmiany zdania. Podejrzewam też, że inni gracze na pewno by się ucieszyli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft nadal chce nawiązać dialog z Sony w sprawie crossplay

 0