Microsoft naprawił problem zasilania Surface Pro; urządzenie otrzyma USB-C?

Microsoft naprawił problem zasilania Surface Pro; urządzenie otrzyma USB-C?

Niedawno wspominaliśmy o problemach najnowszego modelu Surface Pro z wybudzaniem i spontanicznym wyłączaniem. Microsoft właśnie wydał aktualizację firmware'u mającą temu zaradzić. Oprócz tego firma z Redmond najprawdopodobniej rozważa użycie specjalnego akcesorium USB-C do urządzeń tej marki.

Dla przypomnienia najnowsza, odświeżona wersja Surface Pro potrafi spontanicznie przejść w stan czuwania bądź hibernacji pomimo wysokiego stanu baterii. Problem dotyczy jedynie części użytkowników, ale niemniej jednak jest uciążliwy i jak do tej pory nie opracowano żadnego remedium. Kilka dni temu jeden z pracowników firmy opublikował na forum społecznościowym informację, że Microsoft zidentyfikował usterkę, opracował aktualizację i testuje ją. Wygląda jednak na to, że posiadacze najnowszego Surface Pro nie muszą już dłużej czekać - firma z Redmond właśnie udostępniła najnowszą wersję firmware'u, która w założeniu ma zlikwidować ten problem. Jeśli zażegna ona w całości to uniedogodnienie, to możemy niewątpliwie mówić tutaj o znacznej poprawie przypadłości, które początkowo trapiły Surface Pro 4 i Surface Book w 2015. Wtedy pozbycie się ich zajęło kilka miesięcy. Aktualizację można pobrać tutaj (a także przeczytać dotyczące jej informacje).

 

Schemat przedstawiający nowe złącze Surface Connector kompatybilne z USB-C 

Oprócz tego, w kwestii urządzeń marki Surface może zanosić się na to, że wreszcie Microsoft zdecyduje się zaimplementować jakąś formę zgodności ze standardem USB typu C. Jak wiadomo, firmie zależy na zachowaniu kompatybilności pomiędzy wydanymi już urządzeniami i ich portami do ładowania magnetycznego. Portal MSPoweruser właśnie wypatrzył wniosek patentowy amerykańskiej korporacji (złożony w lutym 2016), który opisuje nowe złącze, które łączy zalety dotychczasowego rozwiązania (podobnego do MagSafe w produktach Apple) wraz z wszechstronnością USB-C. Dzięki temu nawet po włożeniu do portu USB przyczepiałby się tam magnetycznie, co uniemożliwiłoby, przy przypadkowym odłączeniu kabla, na przewrócenie urządzenia. Niestety nowy przewód obsługiwałby jedynie prędkości standardu USB 2.0 (nawet jeśli sam port mógłby pociągnąć USB 3.1) - być może jest to ograniczenie Surface Connectora, którego nie da się przeskoczyć. Nie jest to jedyna alternatywa, którą w zanadrzu ma oddział Surface - w przygotowaniu jest także specjalna przejściówka oferująca kompatybilność z USB typu C. Według zapowiedzi szefa marki Panosa Panaya, będzie ona dostępna pod koniec tego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft naprawił problem zasilania Surface Pro; urządzenie otrzyma USB-C?

 0