Microsoft nie planuje podwyżki ceny Xbox Game Pass

Microsoft nie planuje podwyżki ceny Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to usługa, o której w ostatnich miesiącach mówi i piszę się naprawdę sporo. Microsoft za stosunkowo niewielką opłatę daje graczom dostęp do ponad 100 gier, w tym wszystkich produkcji Xbox Game Studios w dniu premiery. Jednak niektórzy zaczęli się zastanawiać, jakie są długoplanowe cele Microsoftu i czy cena za tego typu usługę z czasem nie będzie musiała wzrosnąć? W końcu z każdym kolejnym tygodniem oraz miesiącem powinno przybywać gier, które będą w jej ramach oferowane. Chociaż teoretycznie powinno to zachęcać kolejnych użytkowników i przynosić większe zyski, to nie ulega wątpliwości, że jednocześnie rosną też koszta. Wątpliwości z tym związane rozwiał Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie. Przyznał on, że wzrost ceny nie jest planowany.

Microsoft nie planuje wzrostu ceny abonamentu Xbox Game Pass - przyznał Phil Spencer.

Gears 5 - Xbox Game Pass

- Będę szczery, są deweloperzy, którzy mają wątpliwości i moja skrzynka odbiorcza jest dla nich dostępna - powiedział Phil Spencer. - Odbyłem też wiele rozmów z wieloma deweloperami, którzy pytali o nasze cele długoterminowe. Często pytają, czy chcemy zebrać jak największą bazę użytkowników, aby z czasem podnieść cenę. Nie mamy planu, aby zrobić coś takiego. Podoba nam się dzisiejsza wartość Game Passa, która z punktu biznesowego jest zrównoważona - dodał szef Xboxa. Jednocześnie Spencer przyznał, że nie ma kryształowej kuli i nie wie, jak usługa będzie wyglądać za 5 lat. Zapewnił, że Microsoft nie chce, aby do tego czasu wszyscy zaczęli korzystać z ich abonamentu. Docelowo ma to być po prostu jedna z dostępnych opcji, obok zwykłych wydań cyfrowych oraz pudełkowych.

Na ten moment Xbox Game Pass może pochwalić się mniej więcej 15 mln użytkowników na całym świecie. To bez wątpienia imponująca liczba, która pokazuje, że gracze już teraz pokochali granie w ramach abonamentu. W przypadku Microsoftu jest to szczególnie udana usługa, ponieważ daje dostęp do ponad 100 produkcji, w tym wszystkich stworzonych przez Xbox Game Studios już w dniu premiery. Poza tym Xbox Game Pass jest dostępny zarówno na PC-tach, jak i konsolach Microsoftu, co na pewno też nie jest bez znaczenia i może mieć spory wpływ na sprzedaż nowych Xboxów. Pytanie brzmi, który model okaże się skuteczniejszy - ten Microsoftu czy jednak Sony? Czas pokaże.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft nie planuje podwyżki ceny Xbox Game Pass

 0