Microsoft notuje świetne wyniki finansowe za czwarty kwartał

Microsoft notuje świetne wyniki finansowe za czwarty kwartał

Microsoft podzielił się najnowszymi danymi ze sprzedaży kluczowych rozwiązań i produktów. Okazuje się, że korporacja wbrew wcześniejszym prognozom ma powód do świętowania.

Obecnie trwa okres, w którym firmy ochoczo chwalą się najnowszymi raportami finansowymi. Nie inaczej jest w przypadku giganta z Redmont, który podzielił się statystykami za czwarty kwartał oraz cały rok fiskalny. Z danych wynika, że amerykanie odnotowali rekordowy dla siebie czas przebijając znacznie oczekiwania branżowych ekspertów. Patrząc na miniony rok analogiczny przychody wyniosły 30,1 miliarda dolarów wzrastając o 17%. Z kolei wpływy z działalności operacyjnej opiewają na sumę 10,4 mld dolarów i stanowią wzrost o 35%. Microsoft zwrócił akcjonariuszom 5,3 miliarda dolarów w postaci dywidend oraz odkupień akcji w ostatnim kwartale (wydano o 16% więcej niż rok wcześniej). Jest to wzrost o 16% w porównaniu do ubiegłego okresu roku 2017. Co ciekawe zysk netto zatrzymał się na poziomie 8,9 mld dolarów (według GAAP, czyli amerykańskich standardów księgowości).

Microsoft zanotował świetne wyniki 110,4 miliarda dolarów za rok podatkowy 2018 zakończony 30 czerwca.

Microsoft notuje świetne wyniki finansowe za czwarty kwartał

W przesłanym komunikacie przedstawiciele Microsoftu stwierdzili są niezwykle zadowoleni z odniesionego sukcesu, stwierdzając, że przekroczenie granicy 100 miliardów dolarów przychodu to niezwykłe osiągnięcie. Satya Nadella, dyrektor generalny korporacji podkreśliła, iż duża w tym zasługa inwestycji dokonanych w m.in. inteligentną chmurę, a także pozostałych dziedzin opierających się na innowacyjności. Jeśli chodzi o przychody z usług Intelligent Cloud mówimy tutaj o kwocie 9,6 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 23%. Nie zapominajmy, że równie istotną gałąź biznesu giganta z Redmond stanowią produkty dla użytkowników prywatnych, w skład których wchodzi, chociażby oprogramowanie oparte na licencji OEM. W przypadku kluczowej marki, czyli Windowsa zanotowano zysk na poziomie 7%, co raczej nie stanowi szczególnie optymistycznej wartości. Jednak już komercyjny Office zanotował zwiększony zysk o 38%.

Ku zaskoczeniu analityków bardzo dobrze radzi sobie dział More Personal Computing, a jego wzrost obejmuje 17% (10,8 mld dolarów). Pamiętajmy, że Microsoft działa dość prężnie funkcjonuje w branży gier wideo. Dane wskazują, że przychody z segmentu Xbox wzrosły o aż 39% zaś usługa pokroju Xbox Live może pochwalić się 36% progresem. Bez wątpienia włodarze firmy zlokalizowanej w Stanach Zjednoczonych mogą świętować niebywały sukces, a rezultat 110,4 miliarda USD za rok podatkowy 2018 zakończony 30 czerwca tylko potwierdza te słowa. Cieszy też, że pomimo przegrywania rywalizacji z odwiecznym rywalem Sony, marka Xbox wraz cieszy się sporym wzięciem wśród konsumentów. Nie bez znaczenia pozostają tutaj przewijające się plotki o potencjalnym następcy One, czyli Scarlett.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft notuje świetne wyniki finansowe za czwarty kwartał

 0