Microsoft Office 2019 w… 2018. Znamy nowe funkcje

Microsoft Office 2019 w… 2018. Znamy nowe funkcje

Microsoft wczoraj w trakcie wydarzenia Ignite w Orlando ogłosił swój nowy pakiet aplikacji biurowych, Office 2019, zawierający szereg nowych opcji i będący następcą Office 2016.

Obecnie Microsoft Office dostępny jest w wersji 2016 za jednorazową opłatą 639,99 PLN bądź w abonamencie Office 365 dającym dodatkowo dostęp do 1 TB danych w usłudze OneDrive za 29,99 PLN / miesiąc. To drugie rozwiązanie być może pozbawione sensu dla niektórych osób, jednak ma swoje zalety, gdyż poza wspomnianą przestrzenią w chmurze, otrzymujemy dostęp do programów Outlook, Publisher i Access, a także (w zależności od abonamentu) możliwość zainstalowania tychże aplikacji na urządzeniach mobilnych. Posiadając stacjonarne wydanie Office 2016 nie otrzymamy jednak aktualizacji do nowszej wersji, którą jak wiemy jest teraz Office 2019 i jeśli komuś zależy na nowszych funkcjach, będzie musiał ponownie zapłacić pełną kwotę. Z kolei posiadacze Office 365 otrzymają kolejną wersję narzędzi Office od razu bez dodatkowych opłat.

Microsoft obiecuje, że Office 2019 będzie wartościowym ulepszeniem funkcji, szczególnie przydatnym dla firm, które chcą przechowywać wszystkie swoje dane lokalnie.

Office 2019 będzie następcą wydanego we wrześniu 2015 pakietu Office 2016. Jeśli chodzi o nowe funkcje to poszerzone zostaną możliwości interakcji za pomocą cyfrowych piór, takich jak np.. Surface Pen zgodnych z technologią Windows Ink. Z własnego doświadczenia (jako kogoś, kto korzysta codziennie z tych funkcji) mogę powiedzieć, że ten element w porównaniu do innych aplikacji specyficznie stworzonych pod ręczne pismo zauważalnie odstawał. Urządzenia 2w1 nabierają na popularności, a więc nic dziwnego, że ten aspekt jest ulepszany. Ponadto Microsoft obiecuje nowe formuły i wykresy w Excelu, a także nowe rodzaje renderingu animacji w Powerpoint. Oprócz tego powinniśmy się spodziewać nowych komend głosowych, ulepszeń bezpieczeństwa, czy też zarządzania dla administratorów IT.

Więcej informacji na temat Office 2019 mamy usłyszeć w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft Office 2019 w… 2018. Znamy nowe funkcje

 0