Microsoft ogłasza wymagania do VR / HoloLens na Windows 10

Microsoft ogłasza wymagania do VR / HoloLens na Windows 10

Już w sierpniu Microsoft ogłosił wstępne plany wprowadzenia obsługi technologii holograficznych do Windows 10. W październiku zapowiedział partnerstwo z 5 producentami headsetów VR. Dzisiaj poznaliśmy natomiast wymagania sprzętowe potrzebne do korzystania z tych dodatkowych funkcji.

Zobacz: Konferencja Microsoftu 26 października - Surface Studio, VR/AR, Creators Update, Xbox

Począwszy od wersji Windows 10 Insider Preview build 14971, wydanej w zeszłym tygodniu, do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu trafiła aplikacja Holographic First Run, dzięki której można sprawdzić, czy nasz komputer obsłuży holograficzne VR.

Wymagania minimalne to 4 GB RAM, karta graficzna z obsługą DirectX 12, czterordzeniowy procesor oraz minimum 1 GB wolnego miejsca na dysku. Zalecany jest także port USB 3.0, aczkolwiek nie jest to niezbędne wymaganie - w przypadku jego braku możemy doświadczyć uniedogodnień.

Headsety VR - Microsoft Windows 10

Aplikacja First Run przypomina nam także o konieczności odpowiedniego przygotowania pokoju - co w przypadku nadchodzących headsetów (z cenami od 299 dolarów), które połączone są kablem z PC, może być niezbędne. HoloLens nie ma tego problemu, ale z drugiej strony to urządzenie za 3000 dolarów nie jest dla każdego.

Pełnoprawna, ogólnodostępna premiera obsługi VR i technologii holograficznych będzie miała miejsce na wiosnę przyszłego roku, kiedy to ukaże się najnowsza wielka aktualizacja Windows 10 - Creators Update.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft ogłasza wymagania do VR / HoloLens na Windows 10

 0