Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe

Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe

Microsoft zaprezentował wyniki finansowe za ostatni kwartał roku fiskalnego 2019, który zakończył się 30 czerwca. Z raportu wynika, że minione miesiące ponownie były ogromnym sukcesem dla amerykańskiego giganta. Wygenerował on bowiem przychody w wysokości 33,7 miliardów dolarów, a także dochód netto na poziomie 13,2 mld dolarów. Tym samym odnotowano wzrost przychodów o 12 procent rok do roku, z kolei zysk na akcję utrzymał się na poziomie 1,37 dolarów, czyli powyżej prognozowanych 1,21 dolarów. Jako że mamy do czynienia z czwartym kwartałem aktualnego roku fiskalnego, to twórcy Windowsa pokusili się o zaprezentowanie rezultatów za cały ten czas i tak wygenerowano przychody na pułapie aż 125,8 miliardów dolarów co oznacza wzrost o 14 procent względem ubiegłego roku.

Jednym z kluczowych segmentów dla sukcesu Microsoftu okazała się usługa oparta na chmurze. Gorzej poradził sobie z kolei dział odpowiedzialny za markę Xbox.

Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe

Zysk netto wyniósł z kolei 39,8 mld dolarów w ujęciu nieskorygowanym i jest to wzrost o 137 procent. Na czym Microsoft najbardziej zarobił? Jednym z głównych motorów napędowych Amerykanów okazał się dział odpowiedzialny za usługi w chmurze. W tym przypadku przychody zatrzymały się na poziomie 11,4 miliardów dolarów (wzrost o 19 procent względem analogicznego okresu 2018 roku), natomiast Microsoft Azure może pochwalić się 64-procentowym progresem. Co ważne w dwóch wcześniejszych kwartałach usługa giganta z Redmond odnotowała wzrost o kolejno 73 i 76 procent. Jeżeli chodzi o przychody w kategorii produktywności oraz procesów biznesowych, do których zalicza się flagowe oprogramowanie Office, to wyniosły one 11 mld dolarów (wzrost o 14 procent względem analogicznego okresu poprzedniego roku).

Zgodnie z danymi z opcji abonamentowej Office 365 korzysta 34,8 milionów użytkowników na całym świecie. Nieco gorzej było w segmencie komputerów wliczając w to sprzęt oraz oprogramowanie Windows. System operacyjny Microsoftu może pochwalić się tylko 4-procentowym wzrostem przychodów względem analogicznego okresu 2018 roku, zarabiając 11,3 mld dolarów (wliczają się do tego m.in. produkty w wersji OEM). Niestety firma potwierdziła, iż przychody z branży gier spadły w porównaniu do wcześniejszych okresów o 10 procent, aczkolwiek Xbox nie stanowi dla przedsiębiorstwa najważniejszej gałęzi prowadzonego biznesu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe

 0