Microsoft organizuje konferencję 23 maja - zobaczymy nowe Surface Pro?

Microsoft organizuje konferencję 23 maja - zobaczymy nowe Surface Pro?

Niedawno odbyło się wydarzenie o nazwie MicrosoftEDU, w przyszłym tygodniu będzie mieć miejsce coroczna konferencja Microsoft Build, tymczasem okazuje się, że firma z Redmond ma w zanadrzu jeszcze jeden event w tym miesiącu.

23 maja w Szanghaju Microsoft "pokaże światu, co będzie dalej". Na razie nie są znane żadne logistyczne szczegóły wydarzenia, ani jakie produkty zaprezentuje amerykańska korporacja. Wiadomo jedynie, że firma Satyi Nadelli pokaże nowy sprzęt. Panos Panay, szef marki Surface zatweetował zapowiedź konferencji i opatrzył ją hasztagiem #Surface, a więc całkiem pewne jest, że należy się spodziewać nowego produktu z tej rodziny ekskluzywnych produktów Microsoftu. Pokrywałoby się to z niedawnymi słowami innego pracownika giganta z Redmond, Yusufa Mehdi, który w wywiadzie z Bloombergiem ujawnił, że wkrótce firma odświeży Surface Pro 4. Microsoft potrzebuje odświeżyć swoje portfolio Surface, gdyż marka ta w ostatnim kwartale odnotowała 26% straty rok do roku, głównie ze względu na brak nowych urządzeń.

Z drugiej strony, wyniki sprzedaży Surface uwarunkowane były większą konkurencją w segmencie 2-w-1 ze strony producentów OEM. Mimo wszystko, nawet przy mniejszych dochodach z hardware'u, Microsoft nie jest na tym stratny ze względu na stale rosnącą ilość urządzeń tego typu opartych o Windows 10, co jest częścią strategii firmy. Według wcześniejszych doniesień nie należy się jednak po Surface Pro 5 spodziewać rewolucji. Firma prawdopodobnie zachowa w tablecie magnetyczny port ładowania oraz miniDisplayPort, a także zabraknie w nim portu USB typu C. Najnowszy flagowy komputer 2-w-1 Microsoftu otrzyma za to - zgodnie z oczekiwaniami - procesor siódmej generacji Intela, Kaby Lake. Tak przynajmniej twierdzi branżowy specjalista od Microsoftu, Paul Thurrott. Mimo wszystko, przy rosnącej konkurencji wśród urządzeń hybrydowych, najnowszemu Surface Pro przydałoby się kilka niespodzianek, które uzasadnią jego cenę jako produktu premium.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft organizuje konferencję 23 maja - zobaczymy nowe Surface Pro?

 0