Microsoft otwiera pierwszy sklep w Europie. Zmienia sklepik Windows 10

Microsoft otwiera pierwszy sklep w Europie. Zmienia sklepik Windows 10

Fizyczne sklepy Microsoftu w Stanach Zjednoczonych są czymś dość powszechnym i to już niemal od dwóch dekad. Do tej pory w Europie ich jednak nie było, a tymczasem niedługo takowy zostanie otworzony. Ponadto firma zmienia cyfrowy sklepik w Windows 10.

Do tej pory firma z Redmond na terenie Europy posiadała infrastrukturę, lecz wyłącznie w postaci magazynów, z których rozsyłane były produkty zamawiane internetowo. Teraz sytuacja ulega zmianie i wreszcie będzie można produkty firmy nabyć na miejscu. Pierwszy sklep Microsoftu w Europie będzie się mieścić w Londynie na Regent Street, ulicy pełnej prestiżowych sklepów, m.in. Apple Store. Co ciekawe, plany powstania tego typu sklepu sięgają jeszcze roku 2012, jednak nic w tej materii aż do teraz się nie ruszyło. Nie jest to posunięcie zaskakujące, w końcu marka Surface jest bardzo w swojej kategorii urządzeń prestiżowa, a inne firmy, w tym przede wszystkim Apple (czy też w mniejszym stopniu Google i Amazon) od dawna posiadają także tradycyjne sklepy. Microsoft sprzedaje teraz zarówno usługi (Office), urządzenia Surface (tablety, laptopy, all-in-one), konsole Xbox One, zestawy VR, a więc nic dziwnego, że powstaje taka placówka. Nie wiadomo jednak na razie kiedy Microsoft Store w Londynie zacznie funkcjonować.

Być może zmiana nazewnictwa cyfrowego sklepiku Windows 10 / Xbox One ma na celu ujednolicenie sklepów fizycznych wraz z internetowymi, a także poszerzenie asortymentu dostępnego za pomocą wbudowanej aplikacji.

Oprócz tego amerykańska korporacja robi mały facelifting sklepiku, którego nazewnictwo ostatnimi czasy było kłopotliwe. Mowa o Windows Store, już wkrótce ujednoliconym jako Microsoft Store, wraz ze zmienionym logiem. Użytkownicy Windows 10 w wersji testowej dla członków programu Windows Insider od teraz mogą zobaczyć nowe logo i nazewnictwo. Izometryczna do tej pory ikonka widoczna z torbą na zakupy i czterema okienkami symbolizującymi Windowsa zmienia rzut na kąt prosty, a okienka stają się kolorowe, nawiązując do barw loga Microsoft. Tym samym gigant z Redmond ujednolica nazewnictwo sklepów internetowych i fizycznych, co może także sugerować, że niedługo z wbudowanej aplikacji będziemy mogli zakupić także hardware i akcesoria, a nawet produkty firm trzecich, partnerujących Microsoftowi, od urządzeń 2w1 po zestawy VR pod Windows Mixed Reality.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft otwiera pierwszy sklep w Europie. Zmienia sklepik Windows 10

 0