Microsoft patentuje kontroler dla niewidomych graczy

Microsoft patentuje kontroler dla niewidomych graczy

Jakiś czas temu Microsoft pokazał, że zależy mu na osobach borykających sie różnego rodzaju ograniczeniami, zaś do idealnych przykładów należy Xbox Adaptive Controller dla graczy z dysfunkcjami ruchowymi. Ogółem jest to specjalne rozbudowane urządzenie, które za sprawą obecności dwóch sporych rozmiarów paneli, a także kilku mniejszych przycisków pozwala na bezproblemowe zagranie w większość gier. Ponadto dostępny zestaw złączy umożliwia podłączenie zewnętrznych kontrolerów czy drążków. Cena produktu nie jest jakość zatrważająca i wynosi 99 dolarów. Okazuje się jednak, że na tym jednym rozwiązaniu Microsoft nie zamierza poprzestać i chce znacznie przebić oczekiwania niepełnosprawnych fanów. Portal LetsGoDigital dotarł bowiem do patentu amerykańskiego giganta zawierającego szczegóły kontrolera dla ludzi niewidomych.

Microsoft patentuje specjalny kontroler dla niewidomych graczy.

Microsoft patentuje kontroler dla niewidomych graczy

Pad posiada specjalny panel przekazujący informacje za pomocą alfabetu Braille'a. W założeniu niewidomy użytkownik Xbox One mógłby bez trudu odbierać wiele komunikatów oraz elementów dostępnych w grze czy menu konsoli. Dokument Microsoftu podaje, iż wspomniany element miałby rozpoznawać polecenia głosowe, by później tłumaczyć je na alfabet Braille'a. Patent zgłoszono w listopadzie ubiegłego roku, a więc najpewniej projekt jest na jeszcze wczesnym etapie rozwoju. Należy również pamiętać, że jak to zazwyczaj z różnymi patentami bywa nie ma gwarancji, że takowy kontroler kiedykolwiek zostanie opracowany oraz wypuszczony do sprzedaży. Byłoby jednak miło, gdyby tak się faktycznie stało, ponieważ niewidomi ludzie także chcą grać bez większych barier.

Całkiem możliwe, że pojawiłby on się wraz z nadejściem kolejnej generacji Xbox, która jeżeli wierzyć plotkom ma zostać zaprezentowana już w przyszłym miesiącu podczas targów E3 w Los Angeles. Różne źródła podają też, że sprzęt Microsoftu wyprzedziłby pod względem swoich możliwości PlayStation 5, które Sony całkiem niedawno częściowo potwierdziło. Chodzi oczywiście o moc dostępnego procesora, bo wsparcie dla rozdzielczości 8K, dysk SSD będą raczej standardem. Kwestią, nad którą gigant z Redmond powinien się szczególnie pochylić to gry ekskluzywne. Niestety na tym polu od lat odstaje on od japońskiego producenta. Szef marki Xbox wielokrotnie zapewniał o świadomości problemu wśród deweloperów korporacji oraz pracy nad jego eliminacją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft patentuje kontroler dla niewidomych graczy

 0