Microsoft pewny przejęcia Activision Blizzard. Firma szykuje się do sfinalizowania transakcji

Microsoft pewny przejęcia Activision Blizzard. Firma szykuje się do sfinalizowania transakcji

Saga związana z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft trwa ponad półtora roku. W międzyczasie organizacje kontrolujące rynki w poszczególnych krajach przeprowadziły swoje dochodzenia i wydały bądź zablokowały przejęcie. Szczególnie trudna okazała się Wielka Brytania, która konsekwentnie blokowała fuzję, jednak jakiś czas temu wydała tymczasową zgodę. Na polu walki zostały jeszcze Stany Zjednoczone podejmujące ostatnią próbę zablokowania przedsięwzięcia. Tymczasem firma z Redmond ma sfinalizować umowę kupna w nadchodzącym tygodniu.

Microsoft przygotowuje się do zamknięcia przejęcia Activision Blizzard

Microsoft uzyskał zgodę na przejęcie Activision Blizzard na kluczowych dla siebie rynkach, chociaż Wielka Brytania nie dała na ten moment ostatecznego pozwolenia, jak również Federalna Komisja Handlu USA podjęła jeszcze jedną próbę przeszkodzenia w fuzji, aczkolwiek zapewne i tutaj będzie zielone światło. W związku z tym według nieoficjalnych doniesień w Microsofcie trwają intensywne prace mające na celu dopiąć kupno Activision Blizzard. Producent konsol Xbox uważa, iż w piątek 13 października potencjalnie cała sprawa zostanie zakończona, a transakcja o wartości 68,7 miliarda dolarów amerykańskich dojdzie do skutku.

Microsoft jest podobny pewny przejęcia Activision Blizzard i zamierza sfinalizować transakcję w nadchodzącym tygodniu.

Wszystko nadal zależy od ostatecznego werdyktu brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA). Decyzja ta ma zostać podjęta w przyszłym tygodniu i podobno będzie korzystna dla Microsoftu. CMA początkowo zablokowało przejęcie w kwietniu ze względu na obawy dotyczące jego wpływu na rynek gier w chmurze.

Microsoft podjął próbę restrukturyzacji proponowanego przejęcia, zgadzając się na sprzedaż praw do przesyłania strumieniowego w chmurze firmie Ubisoft, co skłoniło CMA do wszczęcia nowego dochodzenia w sprawie fuzji. 

„Chociaż zrestrukturyzowana umowa znacząco różni się od poprzedniej transakcji i zasadniczo rozwiewa większość obaw, CMA ma ograniczone resztkowe obawy, że niektóre postanowienia dotyczące sprzedaży praw do transmisji strumieniowej w chmurze Activision na rzecz Ubisoft mogą zostać obchodzone, rozwiązane lub nieegzekwowane. Aby rozwiać te obawy, Microsoft zaoferował środki zaradcze zapewniające egzekwowalność warunków sprzedaży praw Activision na rzecz Ubisoftu” - napisało w oświadczeniu CMA.

Jak na razie nic nie zostało ostatecznie zamknięte, więc trzeba czekać do końca przyszłego tygodnia na oficjalny komunikat Microsoftu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft pewny przejęcia Activision Blizzard. Firma szykuje się do sfinalizowania transakcji

 0