Microsoft planuje kupić Electronic Arts, Valve albo PUBG?

Microsoft planuje kupić Electronic Arts, Valve albo PUBG?

W sieci pojawiły się pogłoski, sugerujące, że Microsoft może rozważać zakup firmy związanej z branżą gier, takiej jak Electronic Arts. Póki co nie ma żadnych detali, jednak Microsoft przymierza się do zainwestowania swoich zasobów finansowych w celu wydawania ekskluzywnych gier na Xbox One.

Plotka ta ma ma swoje źródło w portalu Polygon, który wspomniał możliwość przejęcia przez Microsoft zewnętrznej firmy, co miałoby rozwiązać problem braku ekskluzywnych tytułów na konsoli Xbox One. Portal ten co prawda opiera swoje założenia o pojedyncze źródło, jednakże ma ono być wiarygodne i bliskie firmie Microsoft. Najbardziej prawdopodobnym celem przejęcia ma być Electronic Arts, ale pod rozwagę brani są również tacy giganci jak Valve oraz prężnie rozwijający się wydawca Playerunknown's Battlegrounds czyli koreański PUBG Corp. Microsoft jak się okazuje ma do wydania 130 miliardów dolarów, które pozyskali dzięki obniżkom podatków oraz dobrym wynikom kilku oddziałów.  Natomiast wartość rynkowa Electronic Arts to 35 miliardów dolarów.

Redakcja Polygonu ma dobrych informatorów i raczej nie wypuszczają informacji bez pokrycia. Prawdopodobnie Microsoft faktycznie bada rynek i możliwości rozwoju w tym kierunku

Microsoft miał bardzo udany rok, choć nie miało to wiele wspólnego z ich konsolą, którą "teraz czekają spore decyzje strategiczne. Muszą oni ustalić strategię określającą ich miejsce w świecie gier". "Kilka nazw, które zostały rzucone w eter jako możliwe do przejęcia przez Microsoft są prawdę mówiąc wprawiające w osłupienie i nie do pomyślenia. (...) Najczęściej słychać (z wiarygodnego źródła powiązanego z Microsoftem) o przejęciu Electronic Arts. Słyszeliśmy również pogłoski, że pod uwagę brane jest Valve i koreański PUBG Corp., z którym Microsoft w ubiegłym roku podpisał umowę na czasową wyłączność ich strzelanki Playerunknown's Battlegrounds" - pisze Polygon.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft planuje kupić Electronic Arts, Valve albo PUBG?

 0