Microsoft planuje nową samodzielną wersję pakietu Office

Microsoft planuje nową samodzielną wersję pakietu Office

Co prawda Microsoft pod przywództwem Satyi Nadelli koncentruje się głównie na swoich usługach opartych o chmurę, takich jak pakiet Office 365, ale nie oznacza to, że zamierza całkowicie porzucić samodzielne wydania popularnego oprogramowania biurowego. Jak wynika bowiem z najnowszego wpisu na blogu Microsoft Exchange Team, nowa odsłona “wieczystej” wersji Office’a jest już przygotowywana przez giganta z Redmond, co na pewno ucieszy fanów bardziej tradycyjnych wydań tego pakietu oprogramowania. Jak na razie jednak Exchange Team nie zdradził żadnych szczegółów na temat tego, czego możemy spodziewać się po nowym Office, więc skazani jestesmy na spekulacje i domysły w tym aspekcie.  

Nowa odsłona “wieczystej” wersji Office’a jest już przygotowywana przez giganta z Redmond.

Microsoft planuje nową samodzielną wersję pakietu Office

Tak naprawdę zespół wspomniał o nowej wersji tego software’u w jednym zdaniu, które nie zdradza zbyt wiele, ale potwierdza plan wydania takowego oprogramowania. “Microsoft Office doczeka się także nowego wieczystego wydania zarówno dla systemów Windows, jak i Mac, co nastąpi w drugiej połowie 2021 roku” - czytamy na blogu. Jak na razie to wszystko, co wiemy, ale dobrze, że producent zawęził chociaż datę premiery i wiemy, kiedy spodziewać się debiutu nowej wersji pakietu Office. Przypominamy, że ostania edycja samodzielnego Office’a to Office 2019, ale zadebiutowała ona na rynku praktycznie dwa lata temu. Oznacza to, że kolejna odsłona trafi na rynek 3 lata po poprzedniej.

Na chwilę obecną nie wiemy jakich nowych funkcji możemy spodziewać się w Office 2021 (lub Office 2022), ale nie zdziwiłoby nas, gdyby Microsoft wykorzystał tu kilka pomysłów z Office 365. Nawet jeśli się tak stanie, to jednak samodzielny Office nigdy nie będzie tak aktualny jak jego odpowiednik w chmurze, który jest nieustannie aktualizowany i modyfikowany. Niemniej, wielu użytkowników i tak przedkładać będzie nieograniczony dostępu do programu o każdej porze, także offline, nad opcję nieustannej modyfikacji. Nie wiemy także, ile nowa wersja będzie kosztować, ale jak tylko Microsoft zdradzi więcej szczegółów, nie omieszkamy Was o tym poinformować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft planuje nową samodzielną wersję pakietu Office

 0